Банк Англії випустив пластикову 50-фунтову банкноту

Банк Англії випустив пластикову 50-фунтову банкноту

У Великий Британії вийшла в обіг нова полімерна банкнота Банку Англії номіналом 50 фунтів стерлінгів з портретом Алана Тюрінга.

Банкнота надійшла в обіг 23 червня, у день народження відомого математика та криптографа Алана Тюрінга, який у часи Другої світової війни зламав код нацистської шифрувальної машини Enigma, повідомляє BBC.

Вся колекція 50-фунтових банкнот, які друкуються на даний момент, вперше виготовлена з тонкого пластику (полімеру).



50-фунтова банкнота, зроблена з тонкого пластику (полімеру), має два вікна та двобарвну фольгу, що ускладнить підробку. На неї нанесено голограму, яка змінюється між словами «п'ятдесят» і «фунти» при нахилі банкноти з боку в бік. Тактильна функція допоможе визначити номінал людям зі слабким зором.

Банкнота у 50 фунтів є найвищим номіналом і використовується як платіжний засіб дуже рідко. Найчастіше її застосовують як заощадження.

50 funts NEW

Нова 50-фунтова купюра завершить п'ятирічну програму переходу від паперових до полімерних банкнот. Купюри з полімерів довговічніше, не настільки схильні до забруднень і надійніше захищені, ніж паперові гроші. Нову купюру можна буде отримати у британських банках у найближчі дні.

Паперові банкноти номіналом 50 фунтів ще деякий час будуть приймати в магазинах, після чого їх будуть вилучати з обігу.

Останнім днем обігу старих паперових банкнот номіналом 20 і 50 фунтів стане 30 вересня 2022 року, після чого вони перестануть бути законним платіжним засобом.

В обігу вже знаходяться 5-фунтові полімерні банкноти з портретом Уїнстона Черчилля, 10-фунтові із зображенням Джейн Остін і 20-фунтові купюри – економіста Адама Сміта.

5 funts

Видатний англійський математик і криптограф Алан Тюрінг найбільш відомий тим, що у часи Другої світової війни розшифрував коди нацистської шифрувальної машини «Енігма».

Вчений також є засновником комп'ютерних наук і штучного інтелекту. Так тест, що дозволяє по серії відповідей відрізнити живу людину від комп'ютерної програми, придуманий Тюрінгом і носить його ім'я.

У 1952 році суд визнав вченого винним у гомосексуальній поведінці та призначив йому хімічну кастрацію. У 1954 році Тюрінг вчинив самогубство, отруївшись ціанідом. У 2013 році його посмертно помилувала королева Єлизавета II.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь