Банкіри планують нарощувати кредитування у 2022 році

Банкіри планують нарощувати кредитування у 2022 році

Темпи зростання кредитування можуть знизитися, але залишатимуться високими.

Про це повідомили учасники круглого столу «Прибуток банківської системи», організованого «Фінансовим клубом».

«Чисті активи банківської системи сягнули 2 трлн грн. Це історичне значення. Проблема в тому, що кредити займають лише 1 трлн 65 млрд грн. Тобто велика частка із цих 2 трлн – це вкладення в ОВДП, готівку, кореспондентські рахунки. Є потенціал для подальшого зростання кредитування», – вважає начальник управління фінансового контролінгу ОТП Банку Роман Масик.

Корпоративне кредитування може зрости «мінімум на 20%», вважає Роман Масик. «Ми всі сподіваємось на розвиток економіки, тому активне кредитування буде продовжено у 2022 році, якщо не буде макроекономічних катаклізмів чи ескалації геополітичних ризиків», – вважає голова правління Банку Альянс Юлія Фролова.

«Ми маємо запас, який можемо досить активно використовувати для кредитування економіки. За великим корпоративним кредитуванням ми очікуємо зростання близько 15%. Немає суперамбітних планів. Робимо акценти як на класичні кредити, так і на лізинг, факторинг, – каже заступник голови правління ТАСкомбанку Анатолій Кухарчук. – Ми зацікавлені в комплексному обслуговуванні та намагаємось наголошувати на цьому. Завдяки новим інструментам, клієнти звикли до плаваючих ставок – UIRD плюс маржа. Вже понад 3 млрд грн кредитного портфеля із плаваючою ставкою. Чим це вигідно? На момент входження в кредит ми пропонували нижчу ставку, розуміючи, що наші ризики застраховані прив’язкою до індикатора».

Суб’єкти малого та середнього бізнесу залишатимуться основним цільовим сегментом, на який будуть спрямовані зусилля багатьох банків. «І розвиток кредитних фабрик, і розвиток доступності отримання кредитів, і швидкість ухвалення рішення, – буде особливий акцент на суб’єктах мікробізнесу. Ці тенденції будуть у 2022 році на передових позиціях», – вважає Юлія Фролова.

Очікується також зростання роздрібного кредитування. «Багато клієнтів мають невеликі кредитні ліміти щодо їхніх зарплат. Ми можемо як збільшувати ці кредитні ліміти, так і давати велику суму кредиту. Тому це призводитиме до подальшого зростання роздрібного кредитування», – каже Роман Масик.

«У цільовому кредитуванні ми очікуємо на зростання 25-30%, але портфель не зростатиме, тому що кредити дуже швидко погашаються. Середній термін життя такого кредиту в портфелі становить чотири місяці, – каже голова правління Банку Форвард Андрій Кисельов. – Другий напрямок – це карткове кредитування, яке, безумовно, зростатиме. За кеш-кредитами ми оцінюємо зростання портфеля на 20-25% у 2022 році. Але дуже сильно стримуватимуть регуляторні зміни».

Стримає кредитування також підвищення кредитних ставок. «Із загроз у майбутньому я назву зростання облікової ставки та вартості ресурсів, що потягне вгору кредити з плаваючими ставками. Відповідно, у клієнтів, напевно, з’явиться бажання йти в доларове, валютне кредитування, тому що ставки можуть зрости до 18-20% річних. Для реального сектору це буде досить важка ноша», – вважає Анатолій Кухарчук.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь