Запустити необанк коштує $10-15 млн
Банкіри не вірять у бум необанків в Україні, оскільки такі проєкти є дуже дорогими.
Про це повідомили учасники круглого столу «Прибуток банківської системи», організованого «Фінансовим клубом».
«Я б не дуже боявся того, що компанії зараз вийдуть зі своїми картками чи додатками, тому що якщо йдеться про розвиток чи старт якогось необанку, навряд чи є така велика кількість інвесторів у фінансових компаній, які готові витратити $10-15 млн на старт такого проєкту. Ці проєкти дуже дорогі: потрібен мобільний застосунок гарної якості, який буде привабливим, та розвиток з погляду маркетингу, просування бренду», – розповів заступник голови правління ТАСкомбанку Анатолій Кухарчук.
У його установі працює одразу два необанки. «Успішно розвиваються на нашому балансі sportbank та izibank. Це партнерські проєкти, які досягли вже 1 млрд грн кредитного портфеля», – сказав він.
Банкір навів приклад, наскільки дорого розвивати необанк. «Необанки – це досить дорога історія, особливо у перші роки їх розвитку. Прибуток, який у нас є, у собі абсорбував досить суттєві витрати. Понад 200 млн грн ми зазнали витрат на розвиток цих брендів. Ми досить сміливо дивимось у 2022 рік. Ці витрати вже понесені, бренди вже розвинені, вони набирають популярності та почнуть відбивати витрати, яких ми зазнали у 2021 році. Кожен проєкт має право на життя та знайде свого клієнта, відвоює свій шматочок ринку фізосіб», – розповів він.
Голова правління Банку Форвард Андрій Кисельов очікує на посилення конкуренції з необанками на ринку карткового кредитування. «Дуже потужну конкуренцію створюють необанки. І заробити у карткових кредитах буде дуже складно. Ми бачимо відсоткові ставки, які пропонуються в онлайні – вони дуже низькі. Комісійний дохід отримати в онлайні взагалі неможливо», – вважає Андрій Кисельов.
У зв’язку з цим, всі банки працюють над зменшенням витрат на транзакції. «І всі інновації, всі автоматизації – все має бути націлене на зменшення витрат на транзакцію», – вважає він.
Приклади необанків показали, що можна обслуговувати клієнтів більш ефективно, ніж раніше, каже начальник управління фінансового контролінгу ОТП Банку Роман Масик. «На тій самій інфраструктурі система може обслуговувати більше клієнтів, більше проводити транзакцій, фактично здешевлюючи собівартість кожної такої операції, – вважає він. – Минулого року ми побачили суттєве покращення операційної ефективності банківської системи. Відношення доходів до витрат зменшилося більш ніж на 2%.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
ТОП-новини