Банкіри назвали перспективні напрями застосування штучного інтелекту
На першому місці – кібербезпека.
Із цим погодилися усі учасники круглого столу «Як штучний інтелект змінює українські банки», проведеного «Фінансовим клубом».
«Перше – це кібербезпека. Ми дуже швидко увірвалися в диджитал, війна це прискорила, і цифрова інфраструктура – це єдина інфраструктура, в яку дуже важко влучити ракетою. Але де є люди і гроші, туди прямують шахраї, тому кібербезпека – це № 1. На другому місці open banking. Закон ухвалено, і застосування технології open banking виведе бізнес-моделі нашого фінансового сектору на інший рівень. І десь на третьому місці власне сам ШІ з погляду корисності, а не хайпу», – вважає голова правління UAFIC, заступник голови наглядової ради Сенс Банку Ростислав Дюк.
Керівник відділу цифрових технологій OTП Банку Максим Волченко погоджується з ним. «Перше місце – це точно кібербезпека і боротьба з шахрайством. З точки зору банків також важливий генеративний ШІ і оптимізація роботи з базами знань», – каже Максим Волченко.
Використання ШІ для прогнозування – це також важлива річ з точки зору бізнесу. «Четверте –персоналізація пропозицій, які банки можуть пропонувати своїм клієнтам. П’яте – це скоринг. За європейськими даними, aссеptance rate при переході на такі моделі збільшується на 15-18%, притому що false positive різко змінюється. На це складно буде перейти, але хто зробить це першим, точно змінить ринок, і за ним потягнуться інші банки», – вважає Максим Волченко.
«На сьогодні український банкінг – це більше про фізичну безпеку. Але і кібербезпека важлива. Ці два аспекти в трирічній перспективі будуть в топі. І цифровізація також. ШІ – це інший підхід до мислення, до аутсорсу свого мислення на роботі чи навіть двома. І це вимагає часу, поки ці навички і підходи сформуються», – каже директор департаменту інформаційних технологій ПУМБ Андрій Бегунов.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини