Банки наростили кредитування бізнесу та населення
Наприкінці 2020 року корпоративне та іпотечне кредитування зросло, а відсоткові ставки залишаються історично найнижчими.
Про йдеться в новому Огляді банківського сектору, оприлюдненому Нацбанком.
Протягом IV кварталу банки продовжили нарощувати гривневий кредитний портфель бізнесу та населенню – статистика свідчить, що відновлення в багатьох сегментах є стійким.
Найвищі темпи зберігаються в сегменті іпотечного кредитування, де обсяги видачі нових кредитів порівняно з кризовим першим півріччям зросли більш як удвічі.
Відсоткові ставки за депозитами залишалися незмінними, перебуваючи на однознакових рівнях, тоді як за кредитами помірно знизилися.
У ІV кварталі тривав приріст депозитів населення та бізнесу в банках, переважно в національній валюті. Загалом за рік гривневі кошти бізнес-клієнтів зросли на 34,5%, валютні – лише на 2,2%.
Драйвером зростання гривневих коштів населення в умовах невизначеності та зниження ставок були вклади на вимогу. Їх частка за рік збільшилася до 55,2%. Завдяки значному припливу коштів клієнтів у гривні рівень доларизації в IV кварталі знизився на 3,1 в.п. до 38%.
Відновлення попиту на банківські послуги сприяло зростанню операційних доходів сектору.
Відрахування банків до резервів за кредитами зросли впродовж 2020 року майже вдвічі, проте залишилися помірними відносно кредитного портфеля.
Така тенденція, ймовірно, триватиме протягом 2021 року, що поступово звужуватиме процентну маржу банків.
У фокусі уваги залишаються питання належної оцінки банками кредитних ризиків та підвищення операційної ефективності в умовах поступового скорочення процентної маржі.
За даними НБУ, у жовтні–грудні частка непрацюючих кредитів у банківській системі скоротилася торік з 48,4% до 41% внаслідок списання банками NPL з балансів, найсуттєвіше – держбанками.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
ТОП-новини