Банки назвали свої переваги на ринку лізингу перед небанками
За клієнта на ринку лізингу конкурують банки і небанківські установи, які мають різні переваги.
Про це розповіли учасники круглого столу «Чи отримає ринок лізингу друге дихання після введення в дію нового профільного закону», проведеного «Фінансовим клубом».
«Для нас лізинг – не окремий продукт, а частина комплексної пропозиції для клієнта. Ми його вбудовуємо в нашу секторальну стратегію», – сказала заступниця голови правління з корпоративного бізнесу Банку Кредит Дніпро Тетяна Поплавська.
«Перша відмінність нас як банку від лізингової компанії в тому, що ми можемо працювати як фінансова організація із всім спектром послуг. Клієнту далі не треба шукати, де йому відкрити рахунок, де йому обслуговувати валютний контракт, де йому взяти кредит на обігові кошти. Він може закривати це в банку. Це наша перевага, якою ми будемо точно користуватися як конкурентною перевагою перед небанківськими установами», – розповіла Тетяна Поплавська.
Лізинг доповнює лінійку продуктів банку. «В продуктовому наборі обов’язково має бути лізинг, тому що він є одним з вживаних продуктів серед клієнтів. І ми, як банк, який намагається комплексно закрити потреби клієнтів, просто не могли собі дозволити, щоб якась частина, важлива для клієнта, не була в нашій продуктовій лінійці і клієнт був би вимушений йти до конкурентів за цією послугою», – підкреслила Тетяна Поплавська.
За її словами, в структурі кредитів лізингу автомобілів майже немає, бо він дорожчий, враховуючи решту затрат, ніж кредит. «Це причина, чому фізособи не зацікавлені в лізингу», – зазначила вона.
«У банка є власне фондування, він не шукає кошти, щоб направити їх в лізинг. На відміну від лізингової компанії, яка надає клієнту лише одну послугу, банк може надати комплексну послугу», – каже начальник управління фінансового лізингу ПУМБ Володимир Руденко.
І хоча лізинг вважається дорожчим за кредит, він зручніший для клієнта. «В кредиті ти отримуєш гроші і йдеш сам робиш всі процедури, щоб отримати автомобіль. А в лізингу ти отримуєш готовий до використання актив. Тобто за тебе все зробить лізингодавець», – пояснив банкір.
Лізингодавець також домовляється про кращі умови страхування. «Якщо комусь окремому страхова компанія з великою вірогідністю може відмовити, то банку чи компанії, в якої 500-1000 застрахованих машин, дуже важко відмовити, навіть якщо на це є підстави. І це є певний захист для кінцевого споживача, для клієнта», – сказав Володимир Руденко.
Проте банки програють у швидкості надання фінансування. «Банк – це велика і трохи неповоротка махіна. І це дуже заважає швидкості. А в лізингу швидкість ухвалення рішення – чи не найголовніший фактор. Небанківська установа може дуже швидко ухвалити рішення, оскільки вона не обмежена такою кількістю бюрократичних погоджень, тому може видати рішення за пів години», – сказав він.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини