Банки перейшли на гібридний формат роботи

Банки перейшли на гібридний формат роботи

Карантинні заходи послаблюються, співробітники банків повертаються в офіси, але відкату до старих моделей повністю офлайнової роботи не буде – банки впроваджують новий гібридний формат.

Про це банкіри розповіли під час круглого столу «Як підвищити ефективність працівників при дистанційній роботі», організованого «Фінансовим клубом».

«Базовим режимом для нас буде гібридний формат, просто у банків різне розуміння, що таке гібридний формат. Якщо у нас людина 80% часу працює вдома, а 20% – в офісі, то вона працює віддалено. По суті у неї гібридний формат, якщо взяти весь її річний робочий графік, але для нас це «чистий» віддалений працівник. І ми для таких людей персоналізовані місця не створюємо. Для них є знеособлені робочі місця, адже вони з якоюсь періодичністю приходять в офіс», – розповіла заступниця голови правління Укргазбанку Тамара Савощенко.

В Кредобанку також створюють спеціальні робочі місця за принципом коворкінгу. «Ми переходимо на гібридний формат праці – створюємо нові динамічні місця. І це потребує зміни не тільки наших офісів, але й зміни систем, які дозволять управляти даним процесом. Для ефективної побудови гібридного формату праці головне – це комунікація і фідбек від працівників», – впевнений заступник голови правління Кредобанку Олег Нога.

«Ми плануємо переходити на гібридний формат роботи, і вже офіси для нових співробітників обладнуємо з урахуванням моделі, коли ти приходиш і займаєш вільний стіл, заброньований за кілька днів до цього», – каже HR-директорка Банку Кредит Дніпро Софія Чучупак.

Тамара Савощенко вважає, що гібридний формат є оптимальним і для роботодавця, і для співробітників. «Необхідність організації роботи в новій реальності прискорила процеси, які ми давно хотіли зробити. Це поглиблення спеціалізації всередині операційного підрозділу, це згладжування пікового навантаження, це впровадження гнучких графіків», – зазначила Тамара Савощенко.

Але побудова гібридного формату роботи займе час. «Гібридний формат роботи – це нова культура, і вона будується не відразу. Вважаю, що на це потрібен час, і вона постійно буде коригуватися в залежності від того, що буде відбуватися в світі, на ринку», – каже Олег Нога.

HR-директорка Банку Альянс Світлана Сіродоєва каже, що співробітники тяжіють саме до гібридного формату. «Зараз більш актуальним є гібридний формат і гнучкий графік. Гібридний формат – це наше нове майбутнє, і треба задуматися над комунікацією і підтримкою користувачів. До гібридної моделі схильні наші співробітники – хочуть бачити її в своїй діяльності», – сказала вона.

Але в банках вже фіксується і протилежний тренд. «Частина персоналу, яка працювала віддалено, повернулася до офісів. Вони сказали, що віддалений режим роботи їм не підходить через сімейні питання і необхідність вирішення всіх завдань, які є. Також є питання, пов’язані з комунікаціями», – зазначив директор з управління персоналом ТАСкомбанку Вадим Зелініченко.

«Не все залежить від бажання організації та працівників. Наші дослідження показали, що серед наших працівників 30% взагалі не можуть працювати вдома. Вони не мають для цього умов. Це стосується зокрема зв’язку, техніки, приміщення. Ще 10% просто не хочуть працювати вдома. А коли ми спитали, а чи керівники хочуть, щоб їхні працівники працювали віддалено, то з’ясували, що вони хочуть, щоб 30% від тих, хто працює віддалено, повернулися на роботу. Ми візьмемо це до уваги», – розповів Олег Нога.

Він вірить в те, що віддалена робота буде актуальною і після завершення пандемії. «Дистанційна робота залишиться на 30-40% максимум, в залежності від кожної організації», – каже Олег Нога.

До того ж є підрозділи, які, найвірогідніше, не будуть переведені в онлайн повністю, принаймні найближчим часом. Це й робота з серверами, і канцелярія, зазначає Олег Нога. «Це IT, яке вимагає фізичного налаштування системи у разі поломки. Це й робота відділень, і питання безпеки грошей. Архів залишиться офлайн, кадрова служба, адміністративно-господарська», – каже Вадим Зелініченко.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь