Банки почати відкривати валютні депозити за офіційним курсом
ПриватБанк та Ощадбанк відгукнулися на ініціативу Нацбанку по запуску вкладів, валюту для яких можна купувати без обмежень за поточним курсом НБУ, але із подальшим обовязковим продажем.
Про це повідомляють пресслужби фінустанов.
У ПриватБанку вклад «Капітал» можна відкрити з 21 жовтня.
Відкрити строковий вклад в ПриватБанку можна через Приват24 чи відділення банку у доларах США строком на 6 або 12 місяців. Мінімальна сума вкладу – 500 доларів, максимальна сума одного вкладу не обмежена. Умови вкладу не передбачають його поповнення, втім клієнти при бажанні заощадити більше коштів мають можливість відкривати декілька вкладів.
Після закінчення строку вкладу, сума вкладу та нараховані проценти автоматично конвертуються з доларів США у гривню за поточним офіційним курсом НБУ та повертаються на ту саму картку, з якої було відкрито вклад. Таким чином заощадження у гривні зберігають свій еквівалент до долара США.
«Ми пропонуємо такий вклад 18,5 мільйонам наших клієнтів. Вклад “Капітал” є зручною альтернативою вкладенню коштів у готівкову іноземну валюту, що зрештою сприятиме стабілізації курсу на готівковому ринку», – зазначив член правління ПриватБанку з питань роздрібного бізнесу Дмитро Мусієнко.
Клієнти Ощадбанку зможуть відкрити новий вид валютного депозиту з 25 жовтня. На депозит можна покласти долари США, придбані за офіційним курсом НБУ, без обмежень суми; продукт передбачає обов'язковий зворотний продаж придбаної валюти по закінченні терміну депозиту за офіційним курсом на день проведення зворотної операції; термін депозиту – 6 місяців з можливістю пролонгації, але без права дострокового розірвання.
На початковому етапі новий депозит можна буде відкрити лише у відділеннях Ощадбанку. Незабаром цей сервіс також стане доступним і в Мобільному Ощаді.
Новий вид вкладу відкриває також проєкт «Монобанк». Він має з'явитися у додатку банку вже наступного тижня, анонсував співзасновник проєкту Олег Гороховський.
Однак потім Олег Гороховський влаштував опитування і його клієнти проголосували проти цього продукту.
Нагадаємо, НБУ дозволив українцям з 21 жовтня купувати в нього валюту за офіційний курсом із подальшим обов'язковим продажем валюти Нацбанку після завершення депозиту.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
ТОП-новини