Банки США отримали рекордний прибуток за І квартал

Банки США отримали рекордний прибуток за І квартал

У першому кварталі прибуток банківського сектору США досяг історичного максимуму в приблизно 80 млрд дол, навіть попри банківську кризу.

Про це повідомляє Financial Times.

Порівняно з аналогічним періодом минулого року прибуток зріс на 33% навіть тоді, коли галузь боролась з наслідками банкрутства двох банків та найбільшим стресом з фінансової кризи 2008 року.

Близько половини збільшення сукупного прибутку галузі було отримано від одноразових прибутків, зафіксованих First Citizens і Flagstar, які купили залишки Silicon Valley Bank (SVB) і Signature Bank, відповідно після їх арешту регуляторами та продажу зі знижкою в березні.

Незважаючи на це, стрибок прибутків також показав, що американські банки в цілому виграли від підвищення процентних ставок, низьких неплатежів за кредитами та розширення ринку праці, незважаючи на хвилювання серед вкладників та інвесторів.

Згідно з даними BankRegData, який збирає щоквартальні звіти кредиторів до Федеральної корпорації страхування вкладів, з майже 4400 банків країни лише 197, що становить менше 5%, зазнали збитків у першому кварталі.

JPMorgan Chase, найбільший банк країни за розміром активів, отримав найвищий прибуток серед усіх кредиторів, заробивши 11,7 млрд дол від діяльності, включаючи кредитування та обробку платежів, порівняно з 6,4 млрд дол за ті ж три місяці роком раніше. Ця цифра не враховує прибутки, отримані JPMorgan, які не проходять через його організацію, що регулюється Федеральною корпорацією страхування вкладів.

Банк PacWest втратив 1,2 млрд дол – найбільше, ніж будь-який інший кредитор за перші три місяці 2023 року. Silvergate Bank, який втратив 538 млн дол, поступившись лише PacWest, оголосив про закриття на початку березня.

Нагадаємо, крах First Republic Bank посилив побоювання щодо платоспроможності регіональних кредиторів і інвестори почали продавати акції фінансових установ, в результаті чого фінансовий індекс S&P 500 знову опинився на межі падіння нижче свого піку 2007 року.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь