Представники ЄС почали переговори про нові санкції проти рф
Країни Європейського Союзу проводять у середу перше обговорення запропонованих нових санкцій щодо рф, які будуть націлені на китайські та іранські компанії та дозволять обмежити експорт до третіх країн за порушення існуючих торгових обмежень.
Як пише Reuters із посиланням на джерела, переговори між представниками ЄС розпочалися вранці 10 травня, і очікуються, що вони будуть запеклими:країни, які виступають за максимально жорсткі санкції, будуть незадоволені тим, що план не заходить досить далеко, а інші побоюватимуться зашкодити своїм міжнародним зв'язкам.
Як додали кілька дипломатів, дуже різні точки зору означають, що швидкої угоди не очікується.
Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн напередодні під час візиту до Києва заявила, що нові санкції будуть спрямовані на боротьбу з обходом уже запроваджених торгівельних обмежень і розроблені "в дуже тісній координації" з країнами "Великої сімки" (G7).
Вона додала, що ЄС припинить транзит через росію більшої частини свого експорту, включно з високотехнологічною продукцією та деталями до літаків.
Дипломатичні джерела, знайомі з пропозицією, розробленою Єврокомісією, повідомили, що вона також включає внесення до чорного списку десятків нових компаній, зокрема з Китаю, Ірану, Казахстану та Узбекистану.
Дипломатичне джерело з однієї з країн ЄС, які займають жорстку позицію щодо росії, було розчароване тим, що пропозиція Єврокомісії не передбачає припинення імпорту російських алмазів або співпраці в галузі ядерної енергетики.
За словами співрозмовника, втрати в торгівлі в рамках нової пропозиції оцінюються в суму до 500 мільйонів євро порівняно з 11 мільярдами євро, які, за словами фон дер Ляєн, були під час попереднього раунду санкцій.
На протилежному кінці дебатів дипломатичне джерело з країни, яка критикує санкції, сказало, що пропозиція націлити санкції на треті країни неминуче викличе гостру дискусію.
За словами джерел, нові санкції будуть спрямовані на те, щоб заборонити нафтовим танкерам розвантажуватися у відкритому морі або прибувати в порти з вимкненими GPS-трекерами, що є спробою протистояти порушенню обмежень G7 на торгівлю російською нафтою.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини