Ярослав Матузка каже, що такий прибуток банківська система ще ніколи не отримувала Ярослав Матузка каже, що такий прибуток банківська система ще ніколи не отримувала

Банки встановили рекорд прибутковості

Банківська система України в 2021 році демонструє рекордний прибуток.

Про це розповіли учасники круглого столу «Банки-2022: яким буде наступний рік для грошового ринку», проведеного «Фінансовим клубом».

«Прибутковість банківської системи висока історично – такий прибуток банківська система ще ніколи не отримувала», – заявив заступник голови НБУ Ярослав Матузка.

В січні – листопаді 2021 року банки отримали 65,7 млрд грн чистого прибутку, що в півтора раза більше, ніж торік.

Інші показники теж кращі. «Вперше частка приватного сектору перевищила частку державного. Ми провели стрес-тестування цього року, і його результати кращі, ніж в минулі роки. Банківська система доволі капіталізована і ліквідна», – запевняє Ярослав Матузка.

Голова наглядової ради Альфа-Банку Роман Шпек відзначає, що капіталізації системи та її високому рівню ліквідності сприяє якісно нове корпоративне управління в банках. «Політика ризик-менеджменту стає все більше подібною до європейських банків. І незважаючи на стрімкий ріст кредитного портфеля, якість виданих кредитів залишається достатньо високою», – зазначив банкір.

Про високу адаптивність банківської системи до несприятливих умов, в яких доводиться працювати, каже заступниця голови правління Укргазбанку Тамара Савощенко. «Підбиваючи підсумки 2021 року, ми бачимо, що наша банківська система не просто справилася, а відмінно справилася, і показала цю історичну рекордну прибутковість, – зазначила вона. – І це дійсно великий маркер того, що і банки, і команди цих банків дійсно здатні працювати і здатні адаптуватися до таких несприятливих умов, до цих чорних лебедів, які до нас запливають. І це вселяє впевненість».

Заступник голови правління ПУМБ Артур Загородников пояснює рекордну прибутковість банківської системи збільшенням операційної ефектності банків і зростанням активності клієнтів на ринку. «Я сподіваюсь, що за результатами 12 місяців прибуток буде набагато більшим, ще кращим. ПУМБ доклав власних зусиль, і його результат за 11 місяців складає вже 3,9 млрд грн, що є одним із найбільших показників прибутковості серед інших українських банків», – впевнений він.

Саме державні банки та найбільші комерційні банки заробили основний обсяг прибутку, наголошує генеральний менеджер SupplierPlus Олексій Аніпер. «Це знак того, що ковідні часи всі переживають по-різному. Сильні гравці явно посилили свої позиції, покращили прибутковість. Але як переживуть цей же рік гравці, які перебувають нижче середини рейтингу банків?» – хвилюється фінансист.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь