Банки зроблять ставку на неочікувані колаборації
Банки та небанківські установи будуть більше співпрацювати між собою, ніж конфліктувати.
У цьому впевнені банкіри, які взяли участь у круглому столі «Банки-2022: яким буде наступний рік для грошового ринку», проведеному «Фінансовим клубом».
«Варто говорити про партнерство, наприклад, Fozzy і Банку Восток, Альфа-Банку з «Київстаром». Не купуючи, не зливаючись, ми шукаємо, як можна разом працювати. І по суті на платформі Sense у нас буде партнерство щонайменше, крім «Київстару», ще з трьома-чотирма іншими установами, які надають небанківські послуги», – зазначив голова наглядової ради Альфа-Банку Роман Шпек.
Заступниця голови правління Укргазбанку Тамара Савощенко очікує на збільшення кількості різноманітних колаборацій. «Якщо говорити про нові продукти, які виходитимуть на ринок, то, найвірогідніше, це будуть персоніфіковані пропозиції за участю кількох учасників. Клієнт зараз хоче максимально персоніфіковану пропозицію, але за мінімальну ціну. Зробити це традиційному банку чи необанку одному не під силу. Тому ці комбіновані пропозиції, де об’єднаються зусилля кількох учасників, будуть, напевно, трендом наступного року», – каже вона.
За її словами, раніше банкам через конкуренцію на банківському ринку було простіше частину бізнесу віддати на аутсорсинг саме небанку, ніж банку. «Зараз змінюється філософія, ментально ми повинні звикнути, що на заміну конкуренції приходить колаборація, співпраця», – підкреслює вона.
«Ми можемо бути конкурентами з іншими банками, але на взаємовигідних засадах робити вигідні партнерства. І я погоджуюсь, що це тренд 2022 року. Сподіваюсь, знайдемо багато можливостей», –зазначила голова наглядової ради Укрексімбанку Оляна Гордієнко.
Заступник голови правління ПУМБ Артур Загородников прикладом успішної співпраці називає консорціумне кредитування «Укравтодору». «В серпні вперше в історії незалежної України відбулося консорціумне кредитування великого державного підприємства – компанії «Укравтодор» – за участю трьох державних і трьох комерційних банків. Організатором цієї угоди виступив Укрексімбанк, ПУМБ приймав участь і надав держпідприємству $10 млн, а загальна сума угоди склала $376 млн », – розповів банкір.
Більш активними будуть колаборації банків та необанків, які мають різні сильні сторони. «Класичні банки мають експертизу в складніших продуктах: і кредитування, і інвестиційні кредити, і торгове фінансування. Але класичні банки мають проблеми з цифровими каналами. Необанки, навпаки, оперують простими продуктами, але вони не мають експертизи, яка вимагає великих вкладень. Тому трендом наступного року буде колаборація, а не конкуренція. Виграє наступного року той, хто знайде найефективніший спосіб монетизувати це все», – впевнена Тамара Савощенко.
«У 2020 році 70% європейських банків збільшили кількість колаборацій із фінтех-компаніями. Ринок розвиватиметься у цьому напрямку. Є щонайменше три шляхи колаборації: це пряма взаємодія із вже сформованою фінтех-інфраструктурою, це інвестування з боку класичних банків у фінтех-акселератори, а також купівля нових фінтех-рішень», – каже генеральний менеджер SupplierPlus Олексій Аніпер.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
ТОП-новини