Більшість «пільгових» позичальників з аграрної сфери
Банкіри під час круглого столу «5-7-9%: перезавантаження?», організованого онлайн «Фінансовим клубом», розповіли, яким клієнтам найчастіше видають кредити за державною програмою
«Основна маса – це сільськогосподарський бізнес, на другому місці в нас торгівля, а на третьому, що нас дуже тішить, – когорта клієнтів сфери «хендмейд», – розповів заступник директора департаменту малого та середнього бізнесу Укргазбанку Семен Пускай.
Аналогічна ситуація і в інших банках.
«Яка структура ВВП, такий і портрет клієнта. 50% ВВП країни – це сільське господарство. Як би це не було страшно, як би це не було сумно, але ми аграрна країна третього світу з низьким рівнем переробки і величезною залежністю від сировинних ринків. Також в програмі «5-7-9%» половина клієнтів – це фермери, які хотіли модернізувати своє виробництво, а зараз ще й отримати обігові кошти», – розповів заступник голови правління Ощадбанку Андрій Стецевич.
Заступник голови правління ТАСкомбанку Сергій Бочаров каже, що його банк тільки долучається до програми, але в його портфелі МСБ лідирує сфера торгівлі, на другому місці – транспорт.
«Аграрії в нас йдуть нижче п’ятої позиції за попитом», – додає він.
Директор департаменту документарних та кредитних операцій Банку Альянс Володимир Сураєв зазначає, що близько 40% заявок вони отримали зі сфери гуртової та роздрібної торгівлі. «А 35% – переробна промисловість. В цих випадках їм потрібні кошти на обладнання, а сфері торгівля необхідні кошти для оновлення транспортного парку перевезень», – розповів банкір.
Укрексімбанк підрахував, що 30% звернень таких клієнтів вони отримують зі сфери торгівлі. «Ще третина – це надання послуг, 15% – переробна промисловість, 15% – сільське господарство», – каже виконавчий директор управління малого та середнього бізнесу Укрексімбанку В’ячеслав Репш.
Підписуйтесь на новини FinClub у Telegram, Viber, Twitter, Facebook.
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини