БЕБ готове до запуску, але досі не має будівлі

БЕБ готове до запуску, але досі не має будівлі

Бюро економічної безпеки виконало першочергові завдання для запуску до 25 листопада, проте досі не має власної будівлі для повноцінного функціонування.

Директор Бюро економбезпеки Вадим Мельник направив на погодження до Міністерства економіки, Міністерства фінансів та Міністерства цифрової трансформації проєкт постанови Кабінету міністрів «Про початок діяльності Бюро економічної безпеки», повідомляє БЕБ.

Після погодження зазначеними міністерствами та надання висновку Міністерством юстиції, постанову підписує уряд.

Зазначається, що БЕБ у встановлений законом строк до 25 листопада встиг укомплектуватися на 30% від загальної штатної чисельності центрального апарату Бюро, що дозволяє органу розпочати роботу.

Станом на 22 листопада вже працевлаштовано 214 працівників БЕБ, серед яких держслужбовці, гласні штатні працівники, що мають спеціальні звання, а також працевлаштовані за трудовими договорами особи.

«На початковому етапі роботи БЕБ дана кількість працівників може забезпечити належне виконання функцій та завдань щодо протидії правопорушенням, що посягають на функціонування економіки держави», - йдеться у проєкті постанови.

У проєкті постанови також зазначено, що одразу як БЕБ запрацює, буде забезпечено своєчасне передання до БЕБ від правоохоронних органів матеріалів кримінальних проваджень у порядку, визначеному Кримінальним процесуальним кодексом України.

Проте попри готовність БЕБ працювати, за органом досі не закріплена власна обладнана будівля.

«Затягування процесу виділення приміщення для БЕБ з боку Кабінету міністрів може унеможливити процес передачі кримінальних проваджень та роботу органу в цілому», - зазначає Бюро.

Після запуску БЕБ розслідування економічних злочинів стане його виключним повноваженням, зокрема:

• розслідування фінансових та податкових правопорушень (зокрема «скрутки» НДС);
• махінації зі сплатою податків, фальсифікація податкової звітності тощо;
• виготовлення та розповсюдження нелегальних підакцизних товарів (алкоголь, тютюнові вироби, паливо);
• підробка грошей та фінансових документів;
• перешкоджання законній господарській діяльності тощо.

Повноваження з опрацювання таких справ втрачають Національна поліція, СБУ та податкова міліція у складі Державної фіскальної служби, яка ліквідується.

Особливість БЕБ в тому, що це – аналітичний орган з правоохоронною функцією. Крім здійснення традиційного кримінального розслідування без силового тиску на бізнес, аналітик Бюро буде здійснювати кримінальний аналіз та надавати рекомендації детективу під час ведення слідства. Аналітика дасть змогу працювати на випередження та запобігання кримінальним проявам в економіці, а не реагувати на них постфактум.

28 січня Верховна Рада створила Бюро економічної безпеки, який у березні підписав президент Володимир Зеленський.

У травні Кабмін затвердив статус БЕБ як правоохоронного органу, однак його ключовою функцією буде розслідування, а не силові повноваження.

У серпні уряд призначив директором БЕБ Вадима Мельника.

Мельник пообіцяв запустити роботу Бюро економбезпеки до кінця листопада.

17 листопада Верховна Рада затвердила повноваження БЕБ, завдяки чому Бюро вже з 25 листопада зможе повноцінно розслідувати економічні злочини замість податкової міліції, СБУ та Нацполіції.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь