Держпрограми підтримки не стають масовими через високі ризики для банків
Такого висновку дійшли учасники круглого столу на тему «Банківська система в умовах карантину: міжнародний досвід», організованого онлайн «Фінансовим клубом»
Голова правління Піреус Банку Сергій Наумов говорить, що запущена в Україні програма «5-7-9%» – це не програма для кризи. «Це підтримка малого та середнього бізнесу. Програма була спрямована на те, щоб створювати бізнес. А це ризики зовсім інші», – зазначив банкір. Він поскаржився, що в Україні немає прямої держпідтримки МСБ, як в інших країнах.
«Держава запускає такі програми, як «5-7-9%», але ризики залишаються на стороні банків. Держава ризики на себе з повернення кредиту не бере. І саме банк оцінює, наскільки реалістичний проект хочуть реалізувати підприємці», – розповів голова Ради Незалежної асоціації банків України Роман Шпек.
За його словами, банки не можуть «скомпрометувати держпрограми неефективними проектами». «Проект бізнесу в будь-якому випадку має бути ефективним, продукція повинна бути конкурентоспроможною», – вважає Роман Шпек.
«Фінансувати програми ми можемо тільки тоді, коли їх розуміємо, коли вони дадуть бізнесу заробити, а не просто видати гроші, які будуть даремно профінансовані та повернуться дефолтом на плечі банку», – попередив заступник голови правління Правекс Банку Семен Бабаєв.
Керуючий директор з роздрібних продажів Сбербанку Казахстану Микола Суганяка вважає програми держпідтримки важливими, оскільки ефективність бізнес-моделі може залежати від вартості ресурсу. «І коли змінюється вартість ресурсів, ми можемо мати більшу кількість клієнтів, які можуть витримати ставку 5%, а не 15% річних», – сказав він.
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини