Еквайринг є одним з ключових напрямів в обслуговуванні бізнесу
Наразі безготівковий розрахунок домінує як спосіб платіжного процесу.
За інформацією ПриватБанку для щорічного рейтингу «25 провідних банків України», приблизно половина клієнтів, які розраховуються карткою, взагалі не мають при собі готівки. Отже, відсутність термінала може суттєво ускладнити процес утримання покупців.
За даними Нацбанку, середньозважена плата за еквайринг у ІІІ кварталі 2024 року становила 1,282%, комісія для оплати товарів та послуг в інтернеті — 1,383%, а для оплати в торговельній та сервісній мережі — 1,256%.
Проте тарифи — не найважливіший аргумент для клієнтів при виборі обслуговуючого банку. За словами начальника управління платіжних рішень ПУМБ Дмитра Ляхова, еквайринг розвивається у бік інтеграції сервісів, що дає підприємцям змогу об’єднати всі щоденні операційні завдання на одній платформі.
Наприклад, серед нововведень ПУМБ — можливість для підприємців оформити хмарний кваліфікований електронний підпис (КЕП), який можна інтегрувати в програмний реєстратор розрахункових операцій (ПРРО) партнерів на POS-терміналі. Завдяки цьому клієнти, які щойно відкрилися і за законодавством зобов’язані мати термінал, мають змогу випустити в банку хмарний КЕП і абсолютно безпечно користуватися ним на ПРРО партнерів.
За словами члена правління Сенс Банку Андрія Соколова, найбільш затребуваним є обладнання на базі Android. Тому Сенс Банк активно збільшує кількість партнерів, які мають готові рішення ПРРО та розширені можливості роботи зі складом товарів, резервуванням запису на надання послуг, автоматичним створенням бухгалтерських звітів тощо.
У ПриватБанку головними тенденціями еквайрингу вважають смартфонізацію, розвиток інтернет-продажів, розбудову платіжної екосистеми, інтеграцію з програмами лояльності, простоту керування функціоналом та цільові сегментні пропозиції.
Головний заявлений пріоритет для ПриватБанку на сьогодні — зробити клієнтський шлях для підприємців та бізнесу ще простішим, щоб керувати сервісами можна було одним дотиком або за декілька кліків. У 2024 році ПриватБанк, наприклад, спільно з Visa впровадив можливість безготівкової оплати у приміських маршрутних автобусах Києва та Київської області, першим став маршрут Київ — Боярка.
Крім того, у 2024 році ПриватБанк дозволив українським розробникам, бізнесу та сервісним компаніям інтегрувати застосунок «Термінал» до інших застосунків і програмних рішень. У банку пояснювали, що така опція може бути корисною, якщо бізнес, наприклад, використовує власну програму для продажу товарів або послуг і йому потрібен функціонал безготівкового приймання платежів із картки або електронного гаманця.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини