Фінансисти спрогнозували курс гривні до кінця року
Гривня в IV кварталі буде коливатися у вузькому діапазоні та не повинна перевищити рівень 30 грн/$.
Про це повідомили учасники круглого столу «Які ризики для гривні несуть осінь-зима 20/21», проведеного онлайн «Фінансовим клубом».
«Якщо все буде добре, то курс може бути 27 грн/$. Якщо все піде за негативним сценарієм, то я не думаю, що курс буде значно вище 29 грн/$», – заявила начальниця управління казначейства Банку Форвард Наталія Шишацька.
Голова департаменту макроекономічних досліджень ICU Сергій Ніколайчук висловив більш песимістичні очікування.
«Наш базовий сценарій передбачає, що в нас не буде наступного траншу МВФ до кінця цього року. І ми очікуємо, що курс буде в діапазоні 29-30 грн/$. Це не так вже й багато по відношенню до поточного рівня курсу», – говорить Сергій Ніколайчук.
Експерт пояснив причини очікування ослаблення курсу, який поки становить близько 28,2 грн/$.
«Ми очікуємо погіршення умов торгівлі, зокрема розгорнеться ситуація з цінами на ринку металургійної продукції та руди. Крім того, ситуація з урожаєм зернових цього року трохи гірше, ніж в минулому. Зараз ми очікуємо врожай 70-72 млн т, а Мінекономіки прогнозує 68 млн т, що менше торішніх 75 млн т. Через це зменшиться виручка аграріїв», – зазначив він.
На валютний курс гривні вплинуть і витрати держбюджету.
«Ми очікуємо в IV кварталі досить істотні бюджетні витрати. Враховуючи відсутність значних валютних надходжень, це буде тиснути на обмінний курс як через канал імпорту, так і канал купівлі валюти населенням і менших обсягів продажу. Плюс невизначеність, пов'язана з місцевими виборами, невизначеність щодо подальшої долі програми МВФ. Це буде створювати негативний фон», – розповів Сергій Ніколайчук.
Від суттєвої девальвації, в разі відсутності екстраординарних подій, гривню врятує те, що «економіка України все ж знаходиться в непоганому стані», незважаючи на коронакризу.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
ТОП-новини