Індія за розміром фондового ринку вперше обігнала Гонконг
Капіталізація фондового ринку Індії вперше випередила капіталізацію Гонконгу, оскільки перспективи зростання та політичні реформи цієї південноазіатської країни роблять її улюбленцем інвесторів, тоді як глобальний капітал витікає з Китаю.
За даними Bloomberg, сукупна вартість акцій, що котируються на індійських біржах, на момент закриття торгів у понеділок досягла $4,33 трлн у порівнянні з $4,29 трлн у Гонконгу. Це робить Індію четвертим за величиною ринком акцій у світі. 5 грудня його вартість вперше перевищила 4 трильйони доларів, причому близько половини цієї суми припало на останні чотири роки.
Акції в Індії переживають бум завдяки базі роздрібних інвесторів, що швидко зростає, і високим корпоративним доходам. Найгустонаселеніша країна у світі позиціонує себе як альтернативу Китаю, залучаючи свіжий капітал як від глобальних інвесторів, так і від компаній, завдяки своїй стабільній політичній системі та економіці, орієнтованій на споживання, яка залишається однією з найбільших серед великих країн.
Невтомне зростання індійських акцій співпало з історичним спадом у Гонконгу, де котируються деякі з найвпливовіших та інноваційних компаній Китаю. Суворі обмеження Пекіна у боротьбі з Covid-19, репресивні заходи щодо корпорацій, криза в секторі нерухомості та геополітична напруженість у відносинах із Заходом — усе це разом підриває привабливість Китаю як двигуна світового зростання.
«Ми розглядаємо Індію як найкращу історію структурного зростання не тільки на ринках, що розвиваються, а й у всьому світі», — сказав Еван Меткалф, генеральний директор Global X ETF. «У той час як зростання Китаю зупинилося і загрузло в невизначеності, Індія має можливість для поколінь стати локомотивом зростання ринків, що розвиваються. Демографія є ключовою перевагою у поєднанні зі зростанням освіченої молоді та прогресивним урядом, який проводить ключові структурні реформи».
Тим часом спад попиту на акції Китаю та Гонконгу має катастрофічні масштаби: загальна ринкова вартість акцій впала більш ніж на 6 трильйонів доларів з моменту їхнього піку в 2021 році. втрачає свій статус одного з найбільш завантажених у світі майданчиків для первинних публічних розміщень акцій.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини