Ініціативи Податкової залишать бюджет без доходів
Податківці витратять тільки на перевірки застосування РРО 25 років.
Про це заявили учасники парламентських слухань комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку на тему «Пріоритети та виклики діяльності малого та середнього бізнесу в контексті відновлення України», повідомляє FinClub.
«Фіскалізація з 2019 року не є ризик-орієнтованою та не спрямована на боротьбу з тіньовою економікою. В Україні 2 млн ФОП. З них мали встановити РРО 1 млн підприємців, але встановили лише 327 тисяч», – підкреслив член Української Ради Бізнесу та член наглядової ради «Рада Міст Захисти ФОП» Борис Емельдеш.
За його даними, максимальна річна пропускна кількість податкових перевірок становить до 27 тис. «А 700 тис. не встановили. Щоб їх перевірити, податкова має працювати 25 років!» – підрахував Борис Емельдеш.
Віцепрезидентка з питань податкової політики Українського союзу промисловців і підприємців Юлія Дроговоз навела приклад, що багато маленьких пекарень, які переїхали до інших регіонів, просто не встигли поставити касові апарати і попали під штрафи. «800 тис. підприємців стали порушниками. Ви думаєте, ці люди повернуться в податкове законодавство? Ніколи! Те саме стосується підприємців, які виїхали за кордон. Вони більше не будуть платити в наш бюджет. Податкова вже написала їм, що будуть штрафи», – розповіла вона.
Юлія Дроговоз каже, що багато підприємців мають незначні обороти. 114 тис. підприємців, тобто 44% бізнесу, в 2022 році мали торговий оборот до 1 млн грн. «До 1,5 млн грн мали лише 49% підприємств, а до 2 млн грн – 52%», – повідомила вона.
Борис Емельдеш порадив владі сфокусуватися на боротьбі з системним зростанням тіні на ринках алкоголю (становить 28%) та тютюну (23,5%). При чому в цих підакцизних галузях вже більше десяти років діє повна фіскалізація і повний товарний облік, але «тінь», як показує практика, не залежить від цих регуляцій.
«Пропонуємо звузити фіскалізацію для ФОП і зосередитися на тих, хто продає підакцизну продукцію», – порекомендував він.
Крім того, витрати бізнесу на фіскалізацію та повний товарний облік очікуються на рівні 35 млрд грн, а Мінфін розраховує отримати додатково податків на 6-8,3 млрд грн, повідомив пан Емельдеш.
«Будемо думати над тим, як не перевести всіх на ПДВ і не перетворити спрощенку на загальну систему», – пообіцяв голова комітету з питань економічного розвитку Верховної Ради Дмитро Наталуха.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини