Клієнти хочуть переводити гроші за номером телефону
Впровадження IBAN спрощує міжбанківські перекази, але українці хочуть переводити гроші ще простіше – за номером телефону із записної книжки
Про це заявив директор департаменту розвитку карткового і транзакційного бізнесу Ідея Банку Іван Степанець в ході круглого столу, організованого «Фінансовим клубом».
«СЕП працює до 19 години, але банки закривали платежі вже до 18:00-18:15. І цим по суті скористалися міжнародні платіжні системи – P2P-перекази на сьогодні стали найбільшою категорією за обсягом серед безготівкових транзакцій», – каже Іван Степанець.
Наступний крок – це новий міжнародний формат особового рахунку IBAN, який зменшив кількість реквізитів. «Зараз у нас серед реквізитів залишається номер IBAN і номер ЄДРПОУ або ІПН», – підкреслив Іван Степанець. До номеру IBAN фактично «переїхав» МФО банку і номер рахунку, додався реквізит країни і контрольний розряд.
Це спрощує платежі, але клієнтам потрібна ще велика простота операцій. «З точки зору простоти ми будемо програвати 16 цифрам номера картки, який є єдиним реквізитом при P2P-переказах. І P2P-перекази виграватимуть, якщо не буде сильно відрізнятися ціна в порівнянні з переказами через СЕП», – зазначив Іван Степанець.
Але навіть платіжна картка скоро буде «зайвою». «Може допомогти інтеграція банків, якщо будуть підтримані й надалі доопрацьовані перекази за номером телефону. Коли кожен клієнт зможе прив'язати унікальний ідентифікатор своїх рахунків до номера телефону, тоді можна буде переводити за номером в телефонній книжці, а не за 16 цифрами картки», – очікує Іван Степанець.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter і Facebook.
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини