Коронавірус загрожує макрофінансовій стабільності України
Ключовим ризиком для макрофінансової стабільності, як і раніше, є триваліший термін і поглиблення пандемії коронавірусу та посилення карантинних заходів.
Про це повідомив голова НБУ Кирило Шевченко.
«Збільшення рівня захворюваності на коронавірус в Україні упродовж останніх місяців не вплинуло на відновлення економічної активності. Утім, нова хвиля COVID-19 може стримати споживчий попит. В такому разі це загальмує пожвавлення в секторах, які орієнтовані на внутрішній ринок, насамперед сектор послуг», – повідомив Кирило Шевченко.
Актуальними залишаються також інші ризики: негативний вплив судових рішень на макрофінансову стабільність; ескалація військового конфлікту на сході країни чи її кордонах; збільшення волатильності світових цін на продукти харчування з огляду на глобальні зміни клімату та ризик посилення протекціонізму в світі.
Подальша монетарна політика Національного банку залежатиме насамперед від розвитку ситуації з поширенням COVID-19.
У поточній ситуації облікова ставка на рівні 6% спрямована на забезпечення балансу між досягненням помірної інфляції та стимулюванням економіки.
«Однак, якщо негативний вплив коронавірусу на внутрішній попит та ділову активність посилиться, Національний банк буде готовий надати економіці додатковий імпульс для пожвавлення. Натомість на ймовірне посилення інфляційних ризиків у 2021 році Національний банк може відреагувати інструментами монетарної політики», – сказав Кирило Шевченко.
«З огляду на зазначений баланс ризиків та стійкий тренд відновлення споживчого попиту правління Національного банку вирішило зберегти облікову ставку на рівні 6%», – повідомив Кирило Шевченко.
«Основним припущенням, яке правління бере до уваги, залишається продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом», – повідомив голова НБУ Кирило Шевченко.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини