НБУ розраховує на зниження кредитних ставок
Утримання ключової ставки НБУ на рівні нижче нейтрального свідчить про стимулюючий характер монетарної політики і залишає простір для подальшого зниження відсоткових ставок в економіці.
Про це повідомив голова НБУ Кирило Шевченко.
«Попередні зниження облікової ставки продовжують відображатися у динаміці ринкових ставок. Так, вартість державних запозичень у національній валюті і ставки за гривневими депозитами вже перебувають на рекордно низьких рівнях. Триває також здешевлення кредитних ресурсів», – повідомив Кирило Шевченко.
В липні – серпні банки пожвавили кредитування населення і бізнесу.
«За перше півріччя ми бачили скорочення портфелю на 5%. За наступні два місяці портфель зріс на 3%. Ми бачимо суттєве зростання видач нових іпотечних кредитів. Впливає фактор карантину, оскільки була певна пауза. Але кредитування починає зростати», – сказав він.
За його словами, Національний банк активізував нормотворчу діяльність, спрямовану на спрощення умов для розвитку кредитування, а також роботу зі зниження частки поганих кредитів у банківській системі.
«Це підтримає тренд на здешевлення кредитів для бізнесу і населення», – сказав він.
Шевченко впевнений, що банки вже суттєво знизили кредитні ставки.
«Наприклад, ставки за кредитами для бізнесу вже нижче 10%. За I півріччя середня ставка була 11%. По ставкам для населення, на жаль, такої тенденції немає, за виключенням ставок по іпотечних кредитах. Ставки по іпотечних кредитах середні на початку року були 20%, то в липні вони становили близько 13%, а за серпень ми очікуємо середні ставки ще нижчими», – сказав голова НБУ.
Заступник голови НБУ Дмитро Сологуб відреагував на закиди, що статистика НБУ є спотвореною і ставок менше 10% для бізнесу не існує.
«Короткострокові кредити для мультинаціональних компаній зараз мають ціну на рівні 7%. І це тягне вниз середню ставку», – сказав він.
Але ставки для малого та середнього бізнесу та ставки за середньостроковими кредитами також знижуються.
«Наприкінці минулого року ставки були на рівні 20%, а зараз вони вже 14-15%. Я не пригадую, щоб в Україні були такі ставки», – сказав він.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини