Липнева інфляція була вищою за прогнози НБУ
Показник інфляції в Україні, який пришвидшився за підсумками липня 2019 року в річному вимірі до 9,1%, був вище прогнозу, який раніше дав Національний банк.
«Фактичний показник інфляції був вищим за траєкторію прогнозу, опублікованого в «Інфляційному звіті» (липень 2019 року). Відхилення зумовлене вищими, ніж очікувалося, темпами зростання цін на окремі сирі продукти харчування. Водночас базова інфляція відповідала прогнозу Національного банку», - говориться в повідомленні регулятора.
Базова інфляція в річному вимірі в липні становила 7,4%, не змінившись порівняно з попередніми місяцями. Жорстка монетарна політика залишалася вагомим чинником, що стримував фундаментальний тиск на ціни, зокрема через канал обмінного курсу. Подальше зміцнення гривні сприяло збереженню низьких темпів зростання цін на непродовольчі товари (2,0% р/р).
Темпи зростання цін на продукти харчування з високим ступенем обробки також залишилися незмінними (8,9% р/р). Темпи зростання цін на послуги дещо знизилися (до 13,8% р/р), однак залишалися одними з найвищих у споживчому кошику.
Зростання цін на сирі продукти харчування прискорилося (до 10,3% р/р). Через несприятливі погодні умови стрімкіше дорожчали огірки, помідори, кабачки, баклажани.
Темпи зростання адміністративно регульованих цін знизилися (до 15,5% р/р). Ціни на паливо були меншими за минулорічні (на 0,4%). Це відбулося передусім у результаті здешевлення нафти на світових ринках і сприятливої ситуації на валютному ринку України.
В НБУ відмітили, що фактичні показники цінової динаміки свідчать, що загальна інфляція перевищила траєкторію прогнозу регулятора передусім через чинники з боку пропозиції продуктів харчування, зокрема унаслідок несприятливих погодних умов. Водночас фундаментальний інфляційний тиск, виражений показником базової інфляції, у цілому відповідає очікуванням та прогнозу Нацбанку.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter і Facebook.
ТОП-новини