Мінфін пояснив термінову потребу запровадити податки на посилки українців
Міністр фінансів Сергій Марченко вважає, що запровадження оподаткування посилок до 150 євро дозволить вивести всю інтернет-торгівлю та електронну комерцію в Україні з "тіні".
"Нас турбує той факт, що в Україні практично вся інтернет-торгівля та електронна комерція знаходяться в "тіні". Умовно кажучи, в рамках ліміту 150 євро неоподатковуваної вартості товару у нас завозять все", – заявив міністр в інтерв'ю РБК-Україна.
За його словами, ця проблема значно більша, ніж просто "небажання платити незначні податки при імпорті". "Достатньо поцікавитися, як працює інтернет-торгівля: як зареєстровані бізнеси, скільки податків сплачують, яким чином імпортують і чи сплачують імпортний ПДВ", – сказав Марченко.
Він згадав, що більшість продавців працюють як суб'єкти спрощеної системи оподаткування і навіть за оборотів у сотні мільйонів гривень сплачують лише єдиний податок 5%. "Як правило, навіть якщо імпортна продукція коштує 300 євро, то декларується 150 євро, щоб взагалі не сплачувати податки. Я вже не кажу про те, що таким чином розбивають цілі партії товарів. Це та лазівка, яку ми вважаємо за потрібне закрити", – сказав Марченко.
За статистикою за 2023 рік без податків в Україну завезли 51,5 млн одиниць міжнародних поштових відправлень. "В середньому, виходить, кожен українець отримав дві посилки за рік. Думаю, 10,2 млн пенсіонерів були би дуже здивовані, дізнавшись, скільки посилок з-за кордону вони завезли", – сказав міністр.
Перший заступник голови парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк підрахував, що запровадження ПДВ на посилки дасть бюджету лише 3,3 млрд грн. Стільки ж – 3 млрд грн – держава планує витратити на програму "кешбеків".
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини