Нацбанк посилить вимоги до обов’язкових резервів

Нацбанк посилить вимоги до обов’язкових резервів

У лютому Національний банк підвищить на 2 в.п. норму обов’язкових резервів за поточними рахунками в гривні та в іноземній валюті.

Про це на пресбрифінгу повідомив голова НБУ Кирило Шевченко.

«Відповідно до базового сценарію прогнозу монетарні умови Національного банку залишатимуться помірно жорсткими на всьому прогнозному горизонті. Облікова ставка перебуватиме на рівні не нижче нейтрального впродовж цього та наступних років», - підкреслив він.

Зокрема для посилення процентного каналу монетарної трансмісії шляхом управління структурним профіцитом ліквідності в банківській системі НБУ підвищить у лютому на 2 відсоткових пункти норму обов’язкових резервів за поточними рахунками в гривні, а також за коштами в іноземній валюті. Це дозволить стимулювати більш строкові залучення за одночасного збереження ролі обов’язкових резервів у дедоларизації.

Також у березні буде розглянуто питання щодо запровадження інших заходів з регулювання структурного профіциту ліквідності банківської системи.

Нацбанк і надалі використовуватиме механізм валютних інтервенцій для згладжування надмірних коливань на ринку.

«Водночас ми вирішили утриматися від планових щоденних інтервенцій із купівлі валюти на міжбанківському валютному ринку для поповнення резервів», - наголосив Шевченко.

Як і раніше НБУ оцінює баланс ризиків для свого базового прогнозу інфляції та процентної ставки як зміщений вгору, особливо на середньостроковому горизонті.

«З огляду на це ми продовжимо цикл посилення монетарної політики й готові діяти рішуче в разі подальшої реалізації проінфляційних чинників», - резюмував голова Нацбанку.

20 січня НБУ підвищив облікову ставку одразу до 10% через високий інфляційний тиск.

Нацбанк погіршив прогноз інфляції на 2022 рік до 7,7%.

Також НБУ погіршив прогноз зростання реального ВВП до 3,4%.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь