Нацбанк встановив вимоги для агростраховиків з держпідтримкою
Національний банк затвердив вимоги для допуску страховиків до діяльності зі страхування сільгосппродукції з державною підтримкою.
За даними НБУ, нове положення суттєво оновлює підходи до системи агрострахування з держпідтримкою.
Оновлені підходи до агрострахування з держпідтримкою є частиною системи підтримки аграріїв, що складається з кредитування, страхування, відшкодування втрат від пошкодження посівів сільськогосподарських культур унаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, сприяння розвитку тваринництва та перероблення сільськогосподарської продукції.
Документ розроблений на виконання вимог закону «Про особливості страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою».
Допуск страховиків до діяльності зі страхування сільгосппродукції з держпідтримкою пропонується здійснювати в разі:
• наявності в страховика або його материнської страхової компанії досвіду страхування та перестрахування сільськогосподарських ризиків, а також наявності договорів перестрахування таких ризиків, що відповідають вимогам регулятора;
• відсутності заходів впливу, застосованих Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, та/або Національним банком у частині недотримання нормативів достатності капіталу та платоспроможності, ліквідності, прибутковості, якості активів та ризиковості операцій страховика;
• дотримання страховиком на останню звітну дату обов’язкових критеріїв і нормативів достатності капіталу та платоспроможності, ліквідності, прибутковості, якості активів та ризиковості операцій страховика;
• наявності у страховика структури власності, що відповідає вимогам нормативно-правових актів НБУ;
• наявності кваліфікованого персоналу з досвідом роботи у сфері виробництва сільськогосподарської продукції або страхування такої продукції.
До страховиків також пропонується встановити вимоги щодо забезпечення їх платоспроможності, порядку перестрахування ризиків, особливостей формування страхових резервів за такими договорами, обліку договорів страхування.
Положення визначає процедуру підтвердження Нацбанком відповідності або невідповідності страховика всім зазначеним вимогам для внесення інформації до переліку страховиків, які мають право на страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою.
Перелік агростраховиків ведеться Міністерством аграрної політики та продовольства.
Зміни до закону «Про особливості страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою» скасували положення про страхування сільгосппродукції через Аграрний страховий пул. Документ висуває чіткі вимоги до страхових компаній і контроль за ними, забезпечує прозорість і транспарентність.
Аграріям відшкодують частину страхового внеску, який становитиме до 60% з обмеженням розміру виплат за об’єктами страхування. Передбачено, що конкретний розмір компенсації буде визначатися виходячи із можливостей держбюджету у відповідному порядку використання бюджетних коштів.
Агрострахування є обов'язковою умовою ефективного ведення сільського господарства, особливо для аграрних країн.
З 1 липня в Україні відкрився ринок землі. Таким чином українці зможуть вільно продавати та купувати земельні ділянки та паї, зокрема й в інвестиційних цілях.
НБУ також фіналізує процес розроблення порядку та умов надання держпідтримки страхування сільсьгосппродукції, граничних розмірів страхових тарифів і стандартизованих страхових продуктів.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
ТОП-новини