Нацбанк заборонив сервісу CreditUP кредитувати українців

Нацбанк заборонив сервісу CreditUP кредитувати українців

Національний банк тимчасово зупинив ТОВ «Веллфін» ліцензію на провадження діяльності з надання фінансових послуг, а саме на надання коштів у позику, в тому числі на умовах фінансового кредиту. Компанія, яка працює під брендом CreditUP, з 6 червня не може кредитувати українців.

Ця фінкомпанія працює на ринку мікрокредитування під брендом CreditUP і належить, згідно даних системи YouControl, по 50% ексвласнику збанкрутілого банку «Велес» Костянтину Бондарєву і ексголові правління збанкрутілого банку «Надра» Валентині Жуковській.

НБУ також оштрафував цю фінкомпанію на суму 952 тис. грн.

Департамент інспектування НБУ у квітні-травні 2023 року здійснив позапланову інспекційну перевірку ТОВ «Веллфін» і виявив порушення компанією вимог законодавства, що регулює діяльність учасників ринків фінпослуг та законодавства про захист прав споживачів фінпослуг, у тому числі вимог щодо етичної поведінки.

Рішення щодо тимчасового зупинення ліцензії та штрафу ухвалив комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг НБУ сьогодні, 5 червня. Вони набирають чинності з 6 червня.

Фінансова компанія зобов’язана усунути порушення, що стали причиною для тимчасового зупинення ліцензії, в строк до 6 липня.

А поки, з 6 червня, ТОВ «Веллфін» втрачає право:

– укладати договори (продовжувати строк діючих договорів) про надання фінансових послуг із клієнтами щодо виду фінансових послуг, на провадження яких була видана ліцензія, дію якої тимчасово зупинено;

– укладати договори (вносити зміни до діючих договорів) про надання фінансових послуг, що мають як наслідок збільшення зобов’язань учасника ринку небанківських фінансових послуг перед клієнтами щодо виду фінансових послуг, на провадження яких була видана ліцензія.

Тимчасове зупинення ліцензії не звільняє фінансову компанію від виконання своїх зобов’язань за договорами, укладеними до дати набрання чинності рішенням про тимчасове зупинення ліцензії.

Штрафні санкції застосовані за окремі встановлені факти порушень вимог законів «Про споживче кредитування», «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг», «Про електронну комерцію» та вимог Цивільного кодексу щодо договору про споживчий кредит та змін до нього, що укладаються у вигляді електронного документа, а також порушення вимог щодо етичної поведінки, встановлених у статті 25 закону «Про споживче кредитування».

Національний банк ще в грудні 2020 року відкликав ліцензію на надання гарантій у ТОВ «Веллфін».

В січні 2023 року НБУ виявив факт порушення вимог законодавства щодо взаємодії зі споживачами під час урегулювання простроченої заборгованості з боку ТОВ «Веллфін». У зв’язку з цим Нацбанк застосував до ТОВ «Веллфін» захід впливу у вигляді накладення штрафу в розмірі 51 тис. грн за порушення встановлених законом вимог щодо етичної поведінки.

В лютому 2023 року на ТОВ «Веллфін» накладено штраф за несвоєчасне подання регулятору звітності за ІІІ квартал/дев’ять місяців 2022 року.

В квітні 2023 року НБУ оштрафував ТОВ «Веллфін» на 76,5 тис. грн за порушення вимог законодавства щодо щодо етичної поведінки.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу