Необанки не замінять класичні банки

Необанки не замінять класичні банки

Таку точку зору бізнесмени, фінансисти та банкіри висловили під час конференції UAFIN.TECH 2021.

«Якщо говорити про банк майбутнього, то моделей буде дуже багато. Але говорити про те, що завтра ми втратимо корпоративний банкінг як такий і всі перейдемо в онлайн, – це велике і велике перебільшення. Залишаться великі корпоративні клієнти, і все одно ми з ними будемо співпрацювати. І така модель може бути абсолютно успішною, в ній можна бути і достатньо непогано заробляти. Тому, на мій погляд, в першу чергу треба відпрацювати стратегію: чого ви хочете досягти», – зазначив власник групи ТАС Сергій Тігіпко.

Він не хвилюється, що необанки замінять традиційний банкінг.

«Спробуйте! Кілька десятків мільйонів доларів, років три роботи, і вийде – не вийде. Це точно буде команда з трьох людей, які вирішили зробити стартап, бігти доведеться років зо два-три. Monobank – це унікальна команда, яку в Європі ще пошукати треба. Гадаю, що таких більше й немає. Банкрутств тут буде багато: буде втрачено не один десяток мільйонів доларів», – вважає Сергій Тігіпко.

Стартап в сфері фінтеху має знайти надійного банківського партнера, інакше можливі банкрутства стартапів, попередив банкір. «Усі хочуть бути monobank’ом. Всі зараз взяли та easy (транслітерація – «ізі». – Ред.) схопилися. У нас в IZI та Sportbank щомісяця 100 млн грн – приріст кредитного портфеля, по 30-40 тис. клієнтів», – сказав Сергій Тігіпко.

На думку гендиректора «Укрпошти» Ігоря Смілянського, «всім вистачить роботи».

«У Києві сім банківських карток на душу населення, водночас у Києві в «Укрпошти» 27% комунальних платежів в готівці, люди стоять черги з готівковими платежами. Я вже не кажу про 30% людей в Україні, що мешкають у селах. Поки вони дійдуть до необанку, мине час. Треба зробити перший крок – дійти до банку. Я вважаю, що це дійсно питання значних інвестицій, питання регуляцій, інвестицій, маркетингу. І ті стартапи, які знайдуть своє місце на ринку, виживуть. Скільки їх буде – це інша справа», – розповів Ігор Смілянський.

«Головне – навчитися працювати з великими масивами даних і навчитися давати клієнтам продукти, які їм подобаються, тоді, коли їм потрібно», – вважає голова Райффайзен Банку Олександр Писарук.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь