Невеликі банки масово вступають до Power Banking
Мережа, яка починалася із 14 системно важливих банків, вже включає майже всі банки.
«Якщо десь місяць тому в мережі Power Banking 80% складали відділення 14 системно важливих банків, то зараз – вже 70%. Тобто до Power Banking доєдналися майже всі банки», – каже заступник голови НБУ Олексій Шабан.
Про це він розповів під час круглого столу «Power Banking: досвід створення мережі безперебійного доступу до банківського обслуговування», проведеного «Фінансовим клубом».
НБУ задоволений отриманими результатами. «Коли ми починали цей проєкт два місяці тому, ми орієнтувалися на третину відділень. І лише за останній місяць мережа зросла в півтора раза – плюс 640 банківських відділень. Банки розуміють, чому це потрібно: як системно важливі, так і маленькі банки. Вони кажуть, що готові нарощувати цю мережу – підкріплювати її генераторами і каналами зв’язку – хтось виходить на 40%, хтось на 50%», – розповідає Олексій Шабан.
За даними НБУ, мережа Power Banking охоплює 1827 відділень банків, що становить 40% від загальної кількості діючих відділень у майже 300 населених пунктах.
«Підключилися не тільки системно важливі банки, але й інші. Ми почали встановлювати генератори раніше, оскільки розуміли, що без цього не можемо забезпечити якісний і своєчасний сервіс в мережі, яка сильно зросла за останній рік і увійшла в десятку. Ми побачили, що втрачаємо на транзакційному бізнесі. І це не тільки вимога часу під час війни, але й операційна вимога бізнес-моделі банку, щоб забезпечити транзакційний бізнес нашої мережі», – каже голова правління Акордбанку Олексій Руднєв.
Фактична кількість відділень, які мають автономне електроживлення, більша, ніж зазначено в мережі Power Banking. «В мережі незламності у нас «стоїть» більше 50 відділень, але ми забезпечили 100% відділень генераторами», – зазначає Олексій Руднєв.
«У нас 88 чергових відділень. І ми гарантуємо, що ці відділення з резервними генераторами і двома каналами зв’язку. І старлінками їх забезпечуємо. Але у нас в цілому 155 відділень з генераторами і двома каналами зв’язку. Проте ми їх не подаємо в Power Banking, тому що це велика відповідальність», – розповідає начальник управління організації мережі ПУМБ Андрій Гуляєв.
Формат Power Banking – це новий мінімум, якому мають відповідати всі банки. «Формат Power Banking стає певним стандартом ведення банківського бізнесу в ці нелегкі часи. У нас вже більше 60% підключено до Power Banking. Останні відділення, думаю, ми найближчим часом зможемо приєднати, щоб забезпечити 100%», – каже начальник департаменту роздрібного бізнесу банку «Глобус» Дмитро Замотаєв.
«Ми ще до війни забезпечували більшість своїх відділень генераторами і не одним каналом зв’язку. Наша мета – це безперебійна робота всіх відділень, беручи до уваги безпеку клієнтів і співробітників», – пояснює заступник голови правління Кредобанку Олег Нога.
Тому встановлення генераторів у відділеннях триває. «За результатами січня всі наші відділення з касами мають бути забезпечені джерелами безперебійного живлення і зв’язком. Бо у відділеннях в блекаут головне – це грошовий обіг, тому що інші послуги наші клієнти можуть отримати в диджиталі», – повідомив Андрій Гуляєв.
«Ми зараз декларуємо на сайті 35% наших відділень, але майже 100% наших відділень мають два канали зв’язку. І в будь-якому відділенні, де немає генератора, але немає світла з будь-якої причини, ми можемо довезти генератор, під’єднати його і почати працювати», – каже директор з Проксіміті банкінгу та мережі Креді Агріколь Банку Олександр Куркін.
Дмитро Замотаєв впевнений, що система вже пройшла випробування перешкодами: «Сьогодні вже не стоїть питання: чи потрібно, чи непотрібно. Зараз вже стоїть питання, коли всі банки, всі відділення доєднаються до Power Banking».
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
ТОП-новини