«Паперові» споживчі кредити оцифрують
Гравці ринку споживчого кредитування шукають можливість відмовитися від паперових договорів при кредитуванні купівлі побутової техніки та електроніки і оцифрувати всі процедури.
Про це банкіри розповіли під час круглого столу «Black Friday: чи існує святкове споживче кредитування під час війни», проведеного «Фінансовим клубом».
Начальник відділу управління продажів у національних мережах ОТП Банку Руслан Бойко розповів, що їхні кредитні спеціалісти працюють в офлайнових магазинах мережі Comfy. Але банк хоче цифровізувати таке «паперове» кредитування.
«Зараз є така форма підписання кредиту, як дистанційна. У нас внутрішня база достатньо велика, і ми десь 40% кредитних договорів підписуємо дистанційно: без друку, без сканування паспорта і кода. Клієнт приходить, відповідає на 15 запитань кредитного фахівця, отримує рішення за 5-10 хвилин і буквально за 5 хвилин вже підписує кредитний договір дистанційно або в онлайн, і забирає свій товар. Наступного року ми вирішимо питання, щоб і новим клієнтам надати таку швидку форму купівлі в кредит», – пообіцяв Руслан Бойко.
Цифровізація кредитів допоможе e-commerce. «Представники онлайн-бізнесу працюють в основній масі з картковими кредитами, тому що в онлайні запустити «паперовий» кредит досить складно. В 2021-му ми з колегами з Сенс Банку запустили «паперовий» кредит або кеш-кредит в онлайні, де відбувалась ідентифікація позичальника через BankID. Цей продукт тоді мав гарні показники. Запуск схожого нового продукту буде геймчейнджером на ринку», – вважає CEO платіжного рішення RozetkaPay Олександр Лапко.
Директор департаменту роздрібного партнерського продажу ПУМБ Ігор Яровий каже, що на цьому ринку вже 85-90% продається онлайн, але вони все ще присутні в фізичних магазинах, хоч і скоротили присутність у вісім разів.
За його словами, поточні обсяги продажів не дозволяють тримати представника в кожному магазині. Зараз, наприклад, в одних магазинах мережі Comfy працюють представники ОТП Банку, в інших – ПУМБ.
«Обсягів продажу, якщо не брати «чорну п’ятницю», в середньому по року недостатньо, щоб ефективно налаштувати цю модель, – зазначив Ігор Яровий. – Ми будемо більше нарощувати диджитальні онлайн-процеси і працювати напряму з клієнтами. Не тільки з діючими клієнтами банку, а й неклієнтами, щоб дуже легко онбордити їх за 2-3 хвилини. Щоб вони від банку отримали гарний кредитний ліміт, хороший сервіс та вигідні кешбеки».
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини