Пільгові кредити зберегли 120 тисяч робочих місць

Пільгові кредити зберегли 120 тисяч робочих місць

Державна програма «Доступні кредити 5-7-9%» дозволила уникнути закриття десятків тисяч робочих місць під час коронакризи.

Про це заявив уповноважений представник Фонду розвитку підприємництва Валерій Майборода під час круглого столу «Рік програмі «5-7-9%»: підсумки та перспективи», проведеного онлайн «Фінансовим клубом».

«Основна мета програми полягала у створенні робочих місць. На 1 січня 2021 року в рамках програми було створено 9,5 тис. робочих місць. Це ті робочі місця, за які держава сплачує компенсацію. А збережено було 120 тис. робочих місць», – розповів він.

Податки з цих робочих місць перевищують витрати уряду на програму доступних кредитів. «Якщо взяти мінімальну зарплату в 6 тис. грн за кожне місце, то виходить близько 4 млрд грн за рік доходів бюджету по підприємствам, які взяли участь у програмі. Держава залишається з великим плюсом при витратах на рік у 2 млрд грн», – сказав пан Майборода.

При цьому банки продовжують долучатися до програми. «Програма популярна, доступна для МСБ і цікава нашим банкам-партнерам. На сьогодні ми маємо 27 уповноважених банків. Ще на стадії підписання близько п’яти банків», – сказав пан Майборода.

Банк Альянс розпочав співпрацювати з Фондом в квітні. «Ця програма в період карантину надала можливість бізнесу зберегти робочі місця та реалізувати свої довгострокові проєкти, незважаючи на кризу, спричинену коронавірусом. Це найбільший плюс цієї програми – збереження робочих місць і реалізація проєктів, запланованих на 2020 рік. Наші клієнти на 60% скористалися інвестиційними кредитами. Ми бачимо, як поліпшилися фінансові показники компаній за цей рік, незважаючи на кризу. Велика частка позичальників розвивають експортну складову свого бізнесу», – розповів директор департаменту документарних та кредитних операцій Банку Альянс Володимир Сураєв.

«Ми стали першим приватним банком, який вступив у програму. За останній рік наш портфель за програмою «5-7-9%» зайняв суттєву частину нашого загального портфеля: 50% – за кількістю і 40% – за сумою. Для нашого невеликого регіонального банку 100 видач на місяць таких продуктів – це досягнення», – розповіла керівниця управління розвитку бізнесу банку «Львів» Уляна Городиська.

Заступниця директора департаменту розвитку корпоративного бізнесу та МСБ Кредобанку Наталія Згоба повідомила, що 70-75% щомісячних продажів банку припадає на програму «5-7-9%». «Нам знадобилося шість місяців, і зараз ми вийшли на тренд 200 кредитів на місяць за цією програмою», – каже директорка департаменту мікро-, малого та середнього бізнесу Ощадбанку Наталя Буткова-Вітвіцька.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь