Після пандемії банки продовжать оптимізацію витрат
Банківська система України під час коронакризи залишилася прибутковою, але рентабельність скоротилася, тому кредитні установи продовжать підвищувати ефективність своїх витрат.
Про це попередили банкіри під час круглого столу «Річниця карантину: які уроки винесли для себе банки та як підготувалися до майбутнього», проведеного «Фінансовим клубом».
«Завтрашній день – це боротьба за оптимізацію витрат і за збільшення доходів. А це значить, що перегляду буде піддано все. І нашу внутрішню роботу, і клієнтський досвід ми будемо намагатися переглядати, пропагуючи дистанційну роботу з клієнтом», – розповів голова правління Банку Кредит Дніпро Сергій Панов.
В 2020 році фінансові показники системи погіршилися. «Віддача на капітал суттєво впала, віддача на активи – впала, прибутковість істотно скоротилася відносно 2019 року», – наголосив банкір. Сергій Панов навів приклад інших країн, де банки масово закривають свої відділення. «В Європі і Америці відділення скорочуються. HSBC оголосив про 20-відсоткове скорочення торгової площі тільки цього року. Боротьба буде відбуватися за ефективність», – зазначив він.
«Ми свої відділення потрохи закриваємо, але це більше пов’язано не з пандемією, а стратегією банку. Ми виходимо з масового роздрібного ринку, – розповів радник голови правління Укрексімбанку Михайло Медко. – Закриття відділень буде не через пандемію і диджиталізацію, а більше через ефективність точок як таких. Ми відібрали зараз сім відділень до закриття більше через те, що вони хоч і прибуткові, але не настільки, наскільки нам хотілося б. І ми розуміємо, що на тому ринку, відповідно до нашої стратегії, потенціалу немає, тому простіше вивільнити ресурси».
Банки зробили фокус на операційній ефективності, посилили контроль за витратами. «Якщо раніше ми складали стратегічні плани на три-п’ять років і оцінювали ризики, що буде протягом трьох років, то віднині стратегічне планування буде враховувати більш детальне вивчення ризиків. І, можливо, із врахуванням цих ризиків розробляти два-три плани розвитку ситуації», – стверджує голова правління Ідея Банку Михайло Власенко.
Михайло Власенко каже, що пандемія стала реальною перевіркою для усіх банків в частині їхньої стійкості, в здатності до швидких змін, ефективності їхніх бізнес-моделей.
«Банки сьогодні готові отримувати нові виклики, більше готові до них, ніж в минулі роки, коли ми були трохи розслаблені», – каже заступник голови правління ПУМБ Артур Загородников.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
ТОП-новини