Промінвестбанк здає ліцензію та йде з банківського ринку
Промінвестбанк оголосив про проведення зборів акціонерів, на яких має бути схвалено рішення про відмову від банківської ліцензії.
Наглядова рада ПАО «Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк» (Промінвестбанк) скликала на 6 лютого 2020 року позачергові загальні збори акціонерів.
На цих зборах планується ухвалити рішення про припинення здійснення ПАТ «Промінвестбанк» банківської діяльності без припинення юридичної особи. Також має бути затверджений відповідний План припинення банківської діяльності.
Основний акціонер банку з 2009 року – російська Державна корпорація «Банк розвитку та зовнішньоекономічної діяльності (Внєшекономбанк)» (зараз - "ВЕБ.РФ"), якій належить 99,7726% акцій Промінвестбанку. Спроби росіян продати банк виявились безуспішними.
Упродовж 2019 року Промінвестбанк згортав свою діяльність: повертав депозити, відмовився обслуговувати ФОПів, припинив роботу інтернет-банкінгу, закрив карткові і поточні рахунки.
За три квартали він отримав 1 млрд грн прибутку.
Суд арештував його центральний офіс.
Промінвестбанк за базовим сценарієм стрес-тестування потребував 4,605 млрд грн додаткового капіталу, за несприятливим – 6,32 млрд грн. До 1 вересня 2019 року він зменшив обидва показника до 2,725 млрд грн і 3,961 млрд грн.
Промінвестбанк є найбільшим порушником нормативів: максимального розміру кредитного ризику на одного контрагента (Н7), ризику загальної довгої відкритої валютної позиції (Л13-1) і загальної короткої відкритої валютної позиції (Л13-2).
З початку кризи лише 7 банків пройшли процедуру добровільної здачі ліцензії: в 2017 році - банк "Фінансовий партнер", Апекс-банк, Промислово-фінансовий банк, Кредит Оптима Банк, в 2018 році - БМ Банк і ДіВі Банк, в 2019 році - Вернум Банк. Ще три банки, в 2016 році, добровільно самоліквідувались: Інвестиційно-трастовий банк, Фінанс Банк, Фінексбанк.
ТОП-новини