Прострочка за кредитами у травні зросла
Прострочення за споживчими кредитами у гривні та валюті в травні 2020 року продовжило зростання.
Про це йдеться в щотижневому банківському огляді Національного банку.
На 11 травня частка прострочених більше семи днів кредитів збільшилася до 23,9% з 22% тижнем раніше та з 19,1% на початку березня.
Зокрема з 4 по 11 травня частка прострочених більше тижня споживчих кредитів в банках з іноземним капіталом зросла на 6,2%, з приватним - на 3,2%, а в держбанках - на 4,6%.
Також у квітні-травні продовжується скорочення обсягу гривневих кредитів малому і середньому бізнесу та населенню, зокрема суттєво впав попит на споживчі кредити, а обсяг валютних кредитів демонструє тенденцію до зниження з початку року.
Так частка прострочених валютних кредитів більш семи днів виросла до 40,1% (з 30,7% на 1 березня), гривневих - до 28,6% (з 28,2% і 25,8%).
Водночас індекс фінансового стресу (ІФП) у травні продовжив зниження і впав нижче позначки 0,2 пункту (п.), після стрибка в березні до 0,3 п.
Починаючи з кінця квітня також припинився відтік строкових гривневих депозитів і валютних коштів населення.
За тиждень, що закінчився 15 травня, гривневі кошти населення в цілому зменшилися на 1% після зростання на 3,3% за попередній тиждень. Строкові гривневі депозити скоротилися на 0,1%, тоді як валютні кошти зросли на 0,1%.
Від початку травня вартість нових строкових гривневих вкладів продовжувала знижуватися, найпомітніше за короткостроковими депозитами. Ставки за валютними
вкладами від початку місяця практично не змінилися.
До середини травня частка працюючих відділень банків зросла з 81,6% до 84,3%, а банкоматів знизилася з 94,6% до 93,7%.
Підписуйтесь на новини FinClub у Telegram, Viber, Twitter, Facebook
ТОП-новини