Рада підтримала відтермінування запровадження військового збору для ФОПів до 1 січня

Рада підтримала відтермінування запровадження військового збору для ФОПів до 1 січня

Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт № 9319 «Про внесення змін до Податкового кодексу та деяких інших законодавчих актів щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні». Він стосується оподаткування резидентів «Дія.City» та їх спеціалістів.

Про це повідомив перший заступник голови комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики, нардеп від фракції «Голос» Ярослав Железняк.

За відповідне рішення проголосували 268 народних депутатів.

Саме цей документ містить правку, яка передбачає, що запровадження військового збору для фізичних осіб-підприємців набуде чинності з 1 січня 2025 року, а не з 1 жовтня «заднім числом», як передбачав податковий законопроєкт № 11416-д, який як закон набув чинності 1 грудня.

«Також там правкою знизили ренту для каоліну та ще раз відмінили штрафи за неподачу звітів по КІКам до кінця війни», – сказав Ярослав Железняк.

Ухвалення відповідної правки також підтвердив голова податкового комітету ВР Данило Гетманцев.

«Законопроєкт № 9319 прийняли. Для ФОПів і юросіб на єдиному податку, зміни набудуть чинності з 1 січня 2025 року», – наголосив він.

З 1 грудня цим законом також будуть виправлені інші недоліки «ресурсного» закону:

  • для доходів за результатами річного декларування за 2024 рік буде застосовуватися ставка 1,5% (крім операцій з майном, здійснених у грудні 2024 року);
  • передбачено надання пільг по ВЗ для ФОП на тимчасово окупованих територіях, ФОП військовослужбовців, ФОП на лікарняних та у відпустці за аналогією з єдиним податком;
  • скасування ВЗ для е-резидентів;
  • можливість зарахування сплаченого ФОПами ВЗ в рахунок мінімального податкового зобов'язання та інші уточнюючі положення.

Загалом, уточнив нардеп, це проєкт закону розроблений для вдосконалення оподаткування резидентів «Дія.City» та їх спеціалістів.

Зокрема, він передбачає:

  • для резидентів "Дія.City" зі статусом стартапів – скасування норми про незастосування пільгової ставки ПДФО 5% та мінімального ЄСВ до доходів спеціалістів "Дія.City", якщо кількість таких осіб у резидента становить менше 9 осіб. Водночас передбачається запобіжник проти зловживань – якщо стартап не виконав критерії до завершення другого року перебування у статусі резидента Дія Сіті, то треба буде доплатити ПДФО та ЄСВ;
  • звільнення від оподаткування ПнВК благодійної допомоги, наданої резидентами "Дія.City" на користь ЗСУ;
  • скасування актів наданих послуг для гіг-спеціалістів;
  • посилення "антикритеріїв" резидентства "Дія.City" на період дії воєнного стану та післявоєнний період;
  • усунення деяких редакційних неточностей закону "Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні".

Нагадаємо, Верховна Рада ще 10 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт №11416-д, який передбачає історичне збільшення податків, передусім – військового збору. Тоді у Мінфіні прогнозували, що ухвалення цього закону мало б принести до держбюджету додаткові 21,6 млрд грн вже у 2024 році.

Проте президент Володимир Зеленський півтора місяці його не підписував і зробив це лише 28 листопада. Відтак, закон про підвищення податків набув чинності з 1 грудня, а сума додаткових надходжень до держбюджету у 2024 році оцінена в 8 млрд грн. В 2025-му – 140 млрд грн.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь