
Річна інфляція загальмувала в червні до 14,3%
Інфляція на споживчому ринку в червні 2025 року порівняно із попереднім місяцем становила 0,8%, загальмувавши після 1,3% у травні.
У річному обчисленні, порівняно із червнем 2024 року, ціни зросли на 14,3%, свідчать дані Держстату.
Це менше, ніж 15,9% у травні р/р. Гальмування інфляції відбулось за рахунок високої статистичної бази, оскільки саме в червні 2024 року відбулося стрімке подорожчання електроенергії для населення.
Базова інфляція у червні, порівняно із травнем, становила 0,3%, а за рік – 12,1%.
За підрахунками Держстату, ціни на продукти харчування та безалкогольні напої на споживчому ринку у червні зросли на 1,4%.
Найбільше (на 13,5%) подорожчали фрукти. На 3,3-0,2% зросли ціни на м’ясо та м’ясопродукти, безалкогольні напої, рибу та продукти з риби, сало, хліб, кисломолочну продукцію, масло, цукор.
Водночас на 8,1% подешевшали овочі, на 1,1-0,4% знизилися ціни на яйця, макаронні вироби, молоко, рис.
Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 1,1%, що пов’язано з подорожчанням тютюнових виробів на 1,8%.
При цьому одяг і взуття подешевшали на 2,2%, зокрема, одяг – на 2,3%, взуття – на 2,1%, підрахував Держстат.
Ціни на транспорт зросли на 1,1% в основному через подорожчання проїзду в залізничному пасажирському транспорті на 5,4% і палива та мастил на 2,3%.
За підсумками травня інфляція на споживчому ринку в Україні прискорилася до 15,9% – найвищого рівня майже за два роки. У Нацбанку сподівалися, що інфляція в травні, ймовірно, сягнула свого локального максимуму і надалі уповільнюватиметься. Зокрема, на цінах на продовольство минулого місяця додатково позначилися весняні заморозки, що вплинули на вартість перших партій овочів і фруктів нового врожаю, зазначали у НБУ.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
ТОП-новини