SEC посилить вимоги до китайських компаній на біржах США

SEC посилить вимоги до китайських компаній на біржах США

Посилення контролю регуляторів в Китаї призвело до обвалу акцій компаній з КНР на американських біржах. Тому тепер китайським компаніям доведеться розкривати ризики державного втручання в звітності.

Китайські компанії, що котируються на фондових біржах США, повинні будуть розкривати ризики втручання уряду Китаю в їх бізнес в своїй звітності, повідомив Reuters з посиланням на заяву представника комісії з цінних паперів і бірж США (SEC).

Про це зазначає РБК.

Це перша заява представника SEC з тих пір, як китайські регулятори почали масштабне розслідування відносно найбільшого сервісу таксі Didi Global. Розслідування почалося незабаром після його лістингу на біржі в Нью-Йорку, в ході якого компанія залучила $4,4 млрд. З тих пір вартість акцій агрегатора таксі впала на 25%.

Наприкінці минулого тижня стало відомо про плани регуляторів КНР посилити регулювання онлайн-освіти в КНР, в тому числі заборонити залучати капітал від іноземних інвесторів і проводити IPO. В результаті в акціях китайських освітніх платформ почалися масові продажі, через які деякі EdTech-компанії втратили більше половини вартості за день.

У суботу антимонопольний регулятор КНР – державна адміністрація з регулювання ринку Китаю (SAMR) – зобов'язав холдинг Tencent, власника сервісу WeChat, відмовитися від своїх виняткових прав на ліцензування музики і наклав на компанію штраф за антиконкурентну поведінку в розмірі $77 тис.

У понеділок розпродажі цінних паперів освітніх сервісів продовжилися, і разом з сектором освіти падали і інші китайські компанії, в тому числі пов'язані з технологіями, охороною здоров'я та нерухомістю. За підрахунками Financial Times, у понеділок інвестори продали акцій китайських компаній, що котируються на біржах в Шанхаї і Шеньчжені, на $2 млрд, оскільки посилення регулювання щодо освітніх компаній викликали побоювання щодо подальшого посилення нормативних вимог в інших секторах.

«Ми бачимо зараз панічні продажі на ринку, оскільки інвестори оцінюють можливість того, що Пекін посилить регулювання у всіх секторах, в яких спостерігалося стійке зростання в останні роки», – сказав Bloomberg керівник відділу досліджень Core Pacific Yamaichi Кастор Панг. «Ми не думаємо, що зараз інвестори можуть купувати акції на «дні». Ми просто не знаємо, де знаходиться це дно», – додав він.

Китайським компаніям, які не виконуватимуть вимоги регуляторів США, загрожує делістинг. У минулому році конгрес США прийняв закон, згідно з яким компанії повинні будуть відмовитися від бірж США, якщо вони не будуть дотримуватися американських стандартів аудиту.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь