Сенат США затвердив рекордний пакет економічної допомоги
Верхня палата Конгресу США одностайно ухвалила пакет фінансової допомоги в $2 трлн для захисту економіки від коронавірусу.
Це стало найбільшим за всю історію США пакетом економічної допомоги, повідомляє CNN. Вона навіть перевищує пакет допомоги під час кризи 2008 року.
Найбільшу частину розміром $500 млрд закладено на кредити для компаній, які постраждали найбільше.
Ще $350 млрд - на кредити для малого бізнесу, які збережуть робочі місця і зарплату співробітникам.
Крім цього, $250 млрд закладено на прямі виплати фізичним особам та сім’ям. На виплату допомоги через безробіття заплановано $250 млрд (по $600 на безробітного).
Зазначимо, що кількість заявок на допомогу по безробіттю в США за минулий тиждень перевищило 3 млн, оскільки жорсткі заходи щодо стримування пандемії коронавірусу привели до зупинки бізнесу, викликавши хвилю звільнень.
Решту пакету допомоги США спрямують на масштабні фінансові вливання в економіку: $150 млрд отримають бюджети штатів для компенсації падіння збору місцевих податків, $100 млрд спрямують на фінансування лікарень, які боротимуться з коронавірусом, $75 млрд отримає авіагалузь, $3,5 млрд - штати для фінансування закладів із догляду за дітьми, $1 млрд - лабораторії для дослідження коронавірусу.
Пакет допомоги також передбачає $1200 для кожного дорослого американця та $500 на неповнолітнього, якщо річний дохід не перевищує $75 тис.
Палата представників збереться в п'ятницю вранці для розгляду та голосування за пакет допомоги в $2 трлн. Президент США Дональд Трамп вже заявив, що підпише пакет одразу після його прийняття.
Нагадаємо, сенатори та представники адміністрації президента США досягли угоди щодо виділення $2 трлн для для порятунку економіки США від руйнівних наслідків спалаху коронавірусу.
23 березня Федеральна резервна система США втретє за місяць пом'якшила монетарну політику, збільшуючи обсяги стимулюючих заходів на тлі пандемії коронавірусу.
Президент Федерального резервного банку Сент-Луїсу прогнозує безпрецедентне падіння ВВП США на 50% у другому кварталі цього року, а також зростання рівня безробіття до 30% (зараз 3%) через закриття підприємств і простоїв на виробництві.
При цьому JPMorgan Chase & Co. очікує, що валовий внутрішній продукт скоротиться в річному вимирі на 14% в період з квітня по червень, в той час як Bank of America бачить падіння на 12%, а Goldman Sachs Group Inc. - на 24%.
Підписуйтесь на новини FinClub у Telegram, Viber, Twitter, Facebook.
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини