Шмигаль після шквалу критики переробив проєкт змін до бюджету-2020
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив про закінчення попередньої роботи над змінами до державного бюджету на 2020 рік. Першу версію змін президент і парламент відкинули як неприйнятну.
«Незважаючи ні на що, видатки на інфраструктуру і розвиток, культуру й освіту – максимально збережені», – зазначив він.
Як доказ він навів дані, що на фінансування НСТУ уряд виділяє 1,2 млрд грн, що нижче потреб UA:Перший, «вдалося зберегти 60% фінансування Державної агенції з питань кіно» (тобто воно скорочене на 40%), очікується лише «часткове фінансування діяльності Українського Інституту книги».
Фінансування історико-культурної і архітектурної спадщини в національних і державних заповідниках складе 469 млн грн. «Майже в повному обсязі збережено фінансову підтримку національних театрів (1,2 млрд грн)», – зазначив він.
«Цього року у світі скасовано або перенесено на наступний рік більшість спортивних змагань. Тому уряд пропонує дещо скоротити видатки на спорт», – пояснив він скорочення фінансування спорту.
За його словами, видатки Стабілізаційного фонду витратять на додаткові виплати медичним та іншим працівникам, які безпосередньо задіяні в боротьбі з коронавірусною хворобою; грошову допомогу пенсіонерам; виплати українцям, які через поширення хвороби та протиепідеміологічні заходи втратили роботу; надання фінансової допомоги вітчизняному бізнесу.
Зеленський переклав на парламент відповідальність за можливий дефолт
Уряд вирішив не скасовувати фінансування аграріїв та фермерів у розмірі 4 млрд грн.
Витрати на новітні технології та нарощення виробництва оборонної продукції складуть 2,5 млрд грн.
Уряд планував збільшити дефіцит бюджету на 0,2 трлн грн і створити «Стабілізаційний фонд» на 124,2 млрд грн.
«Пропонуємо зберегти майже на 100% фінансування будівництва та ремонту доріг в Україні. На розвиток мережі автомобільних доріг – 37,3 млрд грн, а на субвенцію місцевим бюджетам для дорожнього господарство заплановано 21,8 млрд грн», – зазначив він.
Серед програм, які уряд пропонує збільшити – це додаткові 1,6 млрд грн на реструктуризацію вугільної галузі. Загальний об’єм програми пропонується встановити на рівні 3,6 млрд грн.
Фінансування Міністерства освіти та науки скоротять на 4% - до 126 млрд грн.
Підписуйтесь на новини FinClub у Telegram, Viber, Twitter, Facebook.
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини