Споживче кредитування готове і до Black Friday, і до блекаутів

Споживче кредитування готове і до Black Friday, і до блекаутів

Банки та торгові мережі врахували минулорічний досвід блекауту на «чорну п’ятницю».

«Цей рік буде набагато кращим, ніж минулий. Минулоріч саме на період «чорної п’ятниці» були масштабні обстріли, блекаути, і як такої «чорної п’ятниці» не було – ні рекордів, ні особливого зростання продажів. Цього року ми все ж таки очікуємо, що магазини і банки значно краще підготували інфраструктуру, підготувалися і до Black Friday, і до блекаутів», – заявив директор департаменту роздрібного партнерського продажу ПУМБ Ігор Яровий.

Банкам став у нагоді досвід створення мережі Power Banking. «Банки зараз готові, напевно, всі на 100%. Наприклад, ми у всі відділення генератори закупили», – сказав Ігор Яровий під час круглого столу «Black Friday: чи існує святкове споживче кредитування під час війни», проведеного «Фінансовим клубом».

«За інформацією від мереж і торгових центрів, вже більшість, якщо не всі, мають генератори різних потужностей і точно готові до блекаутів, якщо вони будуть. Зараз готовність мереж магазинів набагато краща», – повідомив начальник відділу управління продажів у національних мережах ОТП Банку Руслан Бойко.

Банкіри запевняють, що у них вистачить кредитних ресурсів – головне, щоб у торговців вистачило товару. «У нас є побоювання, щоб у наших партнерів вистачило товару і запасів. Всі ми знаємо, що на польському кордоні є деякі проблеми, які досі не вирішені. І деякі наші партнери підтверджують, що там є фури з їхнім товаром», – розповів директор з розвитку партнерських програм Сенс Банку Максим Акінчиць.

«Якщо казати про тенденції, то поточну ситуацію дуже важко порівнювати з 2022-м, бо тоді був величезний пік купівлі товарів, які забезпечують енергонезалежність. 2022 рік був зовсім не схожий на попередній. А 2023-й вже більш-менш схожий за поведінкою покупців на 2021-й», – розповів CEO платіжного рішення RozetkaPay Олександр Лапко.

Хоча зараз українці все ж рідше звертаються за споживчим кредитом, ніж до війни. «В 2021 році частка продажів в кредит була значно більшою, ніж зараз. Приблизно 40% обігу у великих ритейлерів. Зараз вона, мабуть, максимум до 30%. Є й нижче, в залежності від торговця», – зазначив Руслан Бойко.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу