Суд у США заборонив Коломойському продаж активів
Канцлерський суд штату Делавер 23 серпня відхилив клопотання ексвласників ПриватБанку щодо припинення розгляду справи за позовом банку в США.
Як повідомляє пресслужба держбанку, суд (суддя Слайтс) відхилив клопотання колишніх власників про припинення розгляду справи за позовом ПриватБанку, в якому відповідачі заявляли, що справа нібито має розглядатись судами України (forum non conveniens).
Згідно з рішенням, суд у США продовжить розгляд справи №2019-0377-JRS за цивільним позовом ПриватБанку проти Ігоря Коломойського, Геннадія Боголюбова та інших юридичних та фізосіб щодо, серед іншого, стягнення збитків, спричинених відповідачами банку до його націоналізації у грудні 2016 року.
Суд також задовольнив клопотання ПриватБанку та виніс наказ про збереження активів (status quo order), яким наклав заборону на будь-які дії поза межами звичайної господарської діяльності з різноманітними активами відповідачів у США.
За рішенням американського суду, цей наказ є «гарантією надання позивачу належного забезпечення вимог на суму понад $600 млн, відшкодування яких він вимагає в рамках цього провадження».
Водночас суд задовольнив клопотання ексвласників ПриватБанку та призупинив провадження в окремій частині, допоки пов'язані судові процеси в Україні не будуть вирішені по суті.
ПриватБанк вітає рішення суду, яким клопотання про припинення розгляду справи на підставі forum non conveniens було відхилене повністю та очікує на встановлення швидкого графіку подальшого розгляду справи.
«Розгляд справи продовжується, тепер суд перейде до вирішення низки проміжних процесуальних питань, що наблизить справу до судового засідання по суті», - зазначає держбанк.
21 травня 2019 року ПриватБанк подав позов проти Коломойського та його партнера Геннадія Боголюбова в суд штату Делавер. Банк звинуватив їх у відмиванні $622,8 млн, які були видані банком у вигляді кредитів пов’язаним з олігархами компаніям, але потім були використані іншими компаніями на придбання активів у США.
Йдеться про феросплавні та металургійні заводи, комерційну нерухомість і готелі. Зокрема контрольована Коломойським і Боголюбовим компанія Optima Ventures витратила близько $250 млн на купівлю комерційної нерухомості в Клівленді (штат Огайо).
Компанія контролювала 2,8 млн квадратних футів нерухомості в центрі міста. За останні кілька років власники Optima продали велику частину своєї нерухомості. Також багато майна Коломойського та Боголюбова виявлено у штатах Іллінойс, Техас і Кентуккі.
Торік у серпні Мін’юст США звинуватив Коломойського та Боголюбова у розкраданні мільярдів доларів з ПриватБанку для придбання американських активів: металургійних заводів, а також об'єктів нерухомості, зокрема в Огайо.
У лютому Optima подала позов на $23 млн проти Мін’юсту США за конфіскацію комерційної нерухомості українських олігархів у Луїсвіллі (Кентуккі) та Далласі (Техас).
5 березня Держдепартамент США запровадив санкції проти Коломойського та його родини. Зокрема їм заборонений в'їзд до США.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
ТОП-новини