НБУ програв суд у справі ліквідації Укрінбанку
Шостий апеляційний адміністративний суд відмовив Національному банку у задоволенні апеляційної скарги у справі ліквідації ПАТ «Український інноваційний банк» (Укрінбанк).
За даними НБУ, 21 липня Шостий апеляційний адмінсуд залишив в силі ухвалу Окружного адмінсуду Києва від 19 квітня 2021 року у справі №826/5325/16 про виключення Укрінбанку з державного реєстру банків.
Позивачами в цій справі є міноритарні акціонери Укрінбанку Едуард Карякін, Олексій Морозов та Сергій Скрипкін.
Нацбанк вважає це черговою спробою акціонерів банку уникнути його ліквідації в порядку, визначеному законом №590-ІХ, згідно якому ліквідація банку має бути завершена Фондом гарантування вкладів фізосіб.
29 квітня 2016 року Окружний адмінсуд Києва скасував рішення НБУ та ФГВФО про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку та зобов’язав відновити діяльність банку.
Постанова Окружного адмінсуду була залишена без змін ухвалами Київського апеляційного адмінсуду від 13 липня 2016 року та Вищого адміністративного суду від 23 листопада 2016 року.
24 лютого 2021 року Верховний Суд визнав незаконною ліквідацію Укрінбанку.
Тому НБУ оскаржить вищезазначені рішення судів про незаконність ліквідації Укрінбанку, адже скасування в судовому порядку рішення про визнання неплатоспроможним Укрінбанку жодним чином не позбавляє його статусу банку до моменту його повної ліквідації ФГВФО.
«Національний банк вважає такі судові рішення незаконними та необґрунтованими й оскаржить їх в касаційному порядку. Ліквідація неплатоспроможного банку є незворотним процесом, а будь-які спроби з боку його акціонерів її уникнути несуть в собі загрозу порушення прав вкладників та інших кредиторів неплатоспроможних банків», - зазначив начальник управління претензійно-позовної роботи юридичного департаменту Нацбанку Віктор Григорчук.
24 грудня 2015 року НБУ визнав Укрінбанк неплатоспроможним. Проблеми ліквідності банку почались з окупацією частини Донецької та Луганської областей, де Укрінбанк мав близько 30% кредитного портфелю, який перестав обслуговуватись. Після цього відбулось виведення з комерційних фінустанов рахунків держпідприємств, які взяли кредити в банку, перестали їх обслуговувати і повертати кошти.
22 березня 2016 року НБУ позбавив Укрінбанк ліцензії через неспроможність банку своєчасно та в повному обсязі виконувати законні вимоги кредиторів через недостатність коштів та невідповідність його діяльності вимогам банківського законодавства і нормативно-правовим актам Нацбанку.
У серпні 2019 року Верховний Суд визнав незаконною неплатоспроможність Укрінбанку. У грудні того ж року Велика палата Верховного Суду відмовила компанії «Укрінком» у вимозі визнати її правонаступницею збанкрутілого Укрінбанку,
Торік у травні компанія «Укрінком» – юрособа, в яку трансформувався Укрінбанк, намагалася позбутись своїх зобов’язань перед кредиторами банку шляхом втечі в контрольоване банкрутство.
Фонд гарантування вже виплатив вкладникам Укрінбанку 1,76 млрд грн, а сам банк власними силами – 1,5 млрд.
Наразі ФГВФО працює над поверненням під контроль найбільшого зомбі-банку за сумою виплаченого вкладникам відшкодування.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини