Світовий фондовий ринок зріс рекордними темпами з 2019 року

Світовий фондовий ринок зріс рекордними темпами з 2019 року

Глобальні фондові ринки в 2023-му зросли найкраще з 2019 року, оскільки інвестори припускають, що світові центральні банки закінчили підвищувати процентні ставки та швидко їх знижуватимуть наступного року.

Індекс MSCI World зріс на 16% з кінця жовтня і на 22% за рік — це найкращий показник за чотири роки, повідомляє FT.

Цьому значною мірою сприяв еталонний індекс S&P 500, який зріс на 14% з жовтня та на 24% за рік, завершивши останній торговий день 2023 року трохи нижче свого історичного рекорду.

Зростання було зумовлене різкою зміною очікуваних процентних ставок після низки останніх даних, які показують, що інфляція в західних економіках уповільнюється швидше, ніж очікувалося.

Зростаючий консенсус щодо того, що вартість запозичень різко впаде у 2024 році, спровокував зростання ринку облігацій, що приваблює інвесторів на ринок акцій, де вони прагнуть отримати вищий прибуток.

Федеральна резервна система США посилила цю тенденцію в середині грудня, коли її прогнози свідчили про значне зниження ставок наступного року.

Індекс S&P 500 трохи не досяг свого рекорду січня 2022 року під час післяріздвяних торгів, перш ніж опуститися на 0,3% в останній торговий день п’ятниці. За тиждень індекс зріс на 0,3%, що стало його дев'ятим тижнем поспіль у найдовшому такому періоді з початку 2004 року.

Тим часом глобальний сукупний індекс державного та корпоративного боргу Bloomberg в 2023 році зріс на 6% після падіння приблизно на 4% в середині жовтня.

фонд ринок 2023

Прибутковість 10-річних казначейських облігацій США впала до 3,87% з понад 5% у жовтні, оскільки інфляція продовжує падати.

Споживчі ціни в США зросли в листопаді на 3,1% за рік порівняно з 9,1% у червні 2022 року. Інфляція в єврозоні впала до 2,4%, що є найповільнішим річним темпом з липня 2021 року, тоді як інфляція у Великобританії різко сповільнилася до 3,9%.

Наразі трейдери прогнозують шість знижень процентних ставок як ФРС, так і Європейським центральним банком до кінця 2024 року, що є різким поворотом від побоювань довших вищих витрат на запозичення, які спровокували глобальний розпродаж облігацій восени.

Кілька великих технологічних акцій спричинили значну частину зростання на Уолл-стріт цього року, хоча останніми тижнями ралі розширилося за межі так званої чудової сімки — Apple, Microsoft, Alphabet, Amazon, Tesla, Meta та Nvidia.

Індекс Nasdaq Composite, в якому домінують технологічні компанії, зріс на 43%, що є найкращим показником за два десятиліття.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь