Традиційного осінньо-зимового кредитного буму не буде
Про це розповіли учасники круглого столу «Споживче кредитування: чи готові українці брати кредити під час війни», організованого «Фінансовим клубом».
«Високий сезон – це кінець жовтня, листопад, грудень, навіть перші дні січня. Це період, коли люди витрачають кошти, купують на Новий рік подарунки, купують собі речі, на які відкладали весь рік, – телевізори, холодильники. В 2022 році було пожвавлення, але не таке активне, як минулими роками в рази зростав портфель видач в ці місяці. Цьогоріч ми також очікуємо пожвавлення у високий сезон, але і воно не буде таким, як ми звикли до війни», – каже заступник директора департаменту цифрового бізнесу банку «Глобус» Олександр Дубихвіст.
За його словами, великий попит на товарні кредити наприкінці року не очікується. «Але буде розвиватися картковий сегмент і сегмент оплати частинами. За даними ПВБКІ, більшість нових клієнтів приходить на картки, а не на товарні кредити в банки», – зазначив Олександр Дубихвіст.
«Повноцінне відновлення кредитування залежатиме від ситуації в країні. Можливе зростання до кінця цього року на 5-7%, а наступного – ще десь на 20-30%. Але враховуючи, що з 2021 року кредитування впало майже на 50%, то мені здається, що говорити про відновлення довоєнного рівня трохи передчасно», – очікує членкиня правління Сенс Банку Інна Тютюн.
Заступник голови правління ТАСкомбанку Артур Муравицький каже, що «все так виглядає, що буде зростання». «Але загальне відновлення до довоєнних цифр – це питання далекого часу. Це не відбудеться, можливо, навіть у 2024 році», – попереджає банкір.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини