У 2022 році українці частіше переказували гроші на картку
Війна змінила платіжну поведінку українців.
Про це розповіли банкіри у проєкті «25 провідних банків під час війни».
«Причини цих змін – нові поведінкові моделі клієнтів і заходи регулятора. З точки зору нових моделей ми спостерігали різке збільшення кількості C2C-трансакцій між клієнтами банку та на карткові рахунки в інші банки. Це було пов’язано з необхідністю надсилати кошти рідним і друзям на початку війни. Також на це вплинули зміни в тарифікації, зокрема скасування багатьма банками комісій за C2C-трансакціями», – розповідає директор із розвитку цифрового бізнесу та інновацій Креді Агріколь Банку Боріс Гіттон.
Водночас обсяг комунальних платежів зменшився внаслідок внутрішнього переміщення та виїзду багатьох українців за кордон. «З’явилися нові моделі витрат, де бачимо велику кількість трансакцій на благодійність – платежі на підтримку армії та різноманітних благодійних організацій. Наприклад, обсяг таких трансакцій у мобільному застосунку CA+ сягнув 31 млн грн», – підрахував Боріс Гіттон.
Основними каналами спілкування таких клієнтів із банком стали дистанційні сервіси: чати в месенджерах, чат-боти та мобільні застосунки. «З початку війни українці стали більш digital savvy: почали більше використовувати онлайн-канали та користуватися диджитальними продуктами і сервісами, а особливо ті, хто змушений був виїхати за кордон», – згадує директорка департаменту каналів продажів та дистрибуції Райффайзен Банку Юлія Мороз.
За підрахунками заступника голови правління Ощадбанку Антона Тютюна, з початку війни кількість операцій у застосунку виросла на 2,5 млн. Найбільш популярні сервіси під час війни – карткові перекази, оплата послуг мобільних операторів та комунальних послуг.
Проте частина операцій, як і раніше, проводяться у відділеннях. За словами Антона Тютюна, найбільше операцій у відділеннях здійснюється з виплати пенсій та соціальної допомоги, а також переказів від міжнародних благодійних організацій. «Приміром, із початку війни наші клієнти почали отримувати втричі більше переказів у відділеннях. Зокрема, це грошова допомога від міжнародних благодійних організацій та фондів – Червоного Хреста, ООН, RedRose тощо», – перераховує топменеджер. Юлія Мороз відзначила, що, як і раніше, у лідерах операції зі зняття або внесення готівки через касу банку та отримання банківської платіжної картки.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини