У МВФ проти відтермінування фінмоніторингу РЕРів
Міжнародний валютний фонд заявив про неприпустимість спроби депутатів відтермінувати фінансовий моніторинг політично значущих осіб (РЕР), оскільки це є зобов'язання, яке взяла на себе держава Україна у рамках співпраці з Фондом.
Про це заявив постійний представник МВФ в Україні Ваграм Степанян, передає "Інтерфакс-Україна".
У МВФ наголошують, що поправки до законопроєкту №9296-д щодо відтермінування фінансового моніторингу PEP і створення реєстру PEP вже після вступу України до ЄС суперечать домовленостям України й Міжнародного валютного фонду й не відповідають міжнародним стандартам у цій сфері.
"Ефективний режим боротьби з відмиванням коштів і фінансуванням тероризму (AML/CFT) є суть важливим для зусиль у подоланні корупції. Узгодження дефініції національного публічного діяча (PEP) в Україні з міжнародними стандартами AML/CFT було й залишається ключовою реформою в попередніх і чинних програмах, які підтримує МВФ, і так само важливе на шляху до членства в ЄС", - заявив Степанян.
"Оскільки терміну виконання цього структурного маяка на кінець вересня не дотримано, фахівці МВФ дуже розраховують, що реформа буде ухвалена й реалізована на практиці без зволікань", - зазначив постійний представник фонду.
Водночас вже 16 жовтня депутати були змушені виправити "непорозуміння" та привести законопроєкт №9296-д відповідно до зобов'язань України.
Про це повідомив глава фінкомітету ВР Данило Гетманцев.
"Законопроєкт про пепів підтриманий в редакції, погодженій з партнерами. Непорозуміння виправлене", - повідомив Гетманцев.
Нагадаємо, НАЗК оприлюднило перелік службовців, для яких відклали подачу декларацій.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини