У Нацбанку не вирішили, навіщо українцям електронна гривня
Про це розповів заступник голови НБУ Олексій Шабан в інтерв’ю FinClub.
«Ми поки шукаємо необхідну ідею для цього проєкту. У проведеному пілоті е-гривня стала альтернативою для роздрібних розрахунків фізосіб. Перші питання, які виникають: «Як вона конкуруватиме з карткою? Чому пересічний українець почне користуватися е-гривнею, а не звичною карткою або готівкою?». Ми поки шукаємо відповіді на них», – пояснив Олексій Шабан.
Чиновник зазначив, що аналогічні дискусії тривають і в інших країнах.
«Найбільшу активність в цьому плані, як зазвичай, виявляє Китай. Хтось дивиться на електронну валюту як на інструмент для великих корпоративних платежів, хтось – як на засіб для транскордонних платежів, хтось – як на «вертолітні» гроші. Швеція та Уругвай намагаються працювати з ними в роздробі», – розповів про міжнародний досвід Олексій Шабан.
Читайте інтерв’ю заступника голови НБУ Олексія Шабана: «Наш банківський сектор є одним з найбільш інноваційних у світі»
У Нацбанку зараз намагаються визначити, які проблеми може вирішити е-гривня.
«Адже будь-який продукт повинен йти від потреби клієнта. Ми дивимося, де цей інструмент можна застосувати. Я переорієнтував нашу команду на те, щоб знайти «болі», які будуть вирішуватися цим інструментом. Якщо вони вирішуються найкрутіше саме е-гривнею, то вона «злетить», – пояснив Олексій Шабан.
Як повідомляв FinClub, Національний банк не хоче відставати від провідних центробанків, тому провів власне дослідження можливості випуску цифрової національної валюти. Масовий перехід українців на використання е-гривні замість платіжних карток може позбавити банки частини гривневої ліквідності та комісійного доходу, а Нацбанку – ускладнить монетарну політику, тому регулятор не хоче поспішати з впровадженням цифрової готівки (див. «Невидима готівка. До чого призведе поява цифрової гривні»).
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини