Українці цьогоріч уклали полісів «автоцивілки» на 1,5 млрд грн
У першому кварталі 2021 року укладено 1,9 млн договорів ОСЦПВ, що на 7,7% більше показників того ж періоду торік.
За даними МТСБУ, при цьому сума страхових платежів становить 1,5 млрд грн, що на 13% більше показника I кварталу 2020 року.
Кількість вимог, врегульованих страховиками ОСЦПВ, складає 40,1 тис. штук (+10%), а сума сплачених відшкодувань – 822 млн грн (+21%).
Середня страхова премія становила 768 грн (+5%), середня виплата – 20 097 грн (+10,3%). Таким чином обсяг виплат зростає швидшими темпами, ніж премії.
Лідером за кількістю укладених договорів стала СК «ТАС» з показником 226,7 тис. шт. В першій трійці також НАСК «ОРАНТА» (222,4 тис. шт.) та «УПСК» (131,1 тис. шт.). Ті ж самі компанії є лідерами за сумою зібраних страхових платежів і за кількістю та сумою сплаченого відшкодування.
У січні-березні до МТСБУ надійшло 570 скарг на дії страховиків, що більше показників попереднього кварталу (363 скарги). Рівень скарг (співвідношення їх кількості до кількості врегульованих вимог) становить 1,39% проти показника 0,9% в IV кварталі торік.
Таке збільшення кількості та рівня скарг відбулось за рахунок декількох страховиків, включаючи тих, яким зараз тимчасово призупинені ліцензії рішенням НБУ. Тільки у компанії «Ю.Ес.Ай» кількість скарг збільшилася на 129 порівняно з попереднім кварталом.
11 компаній із 48 членів МТСБУ не мають жодної скарги, у 23 компаній рівень скарг нижче індикативно встановленого (менше 1%), та ще у 8 компаній цей показник складає від 1 до 2%.
Згідно з графічним інформером «світлофор», половина компаній-членів МТСБУ (24 страховики) мають зелені індикатори оцінок за всіма трьома показниками. У попередньому кварталі їх було 26.
Лише одна «Міжнародна СК» отримала «червоне світло» за показником «Загальна оцінка діяльності страховика» (у компанії тимчасово припинена ліцензія). Чотири страхові компанії мають за цим показником «жовтий» колір світлофору.
Три страховики отримали незадовільну оцінку за показником «Якість врегулювання збитків» та 6 – за показником «Рівень скарг від потерпілих та страхувальників».
У квітні у чотирьох компаній, що є членами МТСБУ, були тимчасово призупинені всі ліцензії за рішенням Нацбанку. Здебільшого саме за рахунок цих компаній і відбулось певне погіршення показників світлофору. Ці СК втратили право укладати будь-які договори страхування, в тому числі і з ОСЦПВ. Бюро припинило видачу їм бланків полісів та заблокувало можливість укладання електронних договорів. Проте припинення ліцензії не знімає зі страховиків зобов’язань щодо виплат відшкодування за раніше укладеними договорами.
«ОСЦПВ є соціально значущим видом страхування, тож власники та топменеджери страхових компаній повинні відповідальніше ставитись до питань стабільності роботи та платоспроможності страховика. В свою чергу, МТСБУ для посилення гарантійних функцій підвищило вимоги щодо темпів наповнення додаткових гарантійних фондів Бюро», - заявив гендиректор МТСБУ Володимир Шевченко.
Моторне (транспортне) страхове бюро є об'єднанням страховиків, які здійснюють обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності та міжнародне автострахування.
Торік українці уклали 8,3 млн полісів ОСЦПВ на майже 6,2 млрд грн.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
ТОП-новини