Банкіри спрогнозували коливання на депозитному ринку
Банкіри розповіли, як можуть змінитися депозитні ставки до кінця 2021 року.
Упродовж минулого року депозитні ставки знижувалися, рухаючись за обліковою ставкою НБУ, яка впала до історичного мінімуму 6%. Незважаючи на підвищення облікової ставки цього року, багато банкірів прогнозують збереження тренду на депозитному ринку.
Про це повідомляє «Фінансовий клуб» у проєкті «50 провідних банків України – 2021».
«Ринок ще не досяг стану рівноваги і продовжить реагувати зниженням процентних ставок на макроекономічні зміни, що відбулися в 2020 році. Тенденція зниження ставок буде зберігатись як необхідність здешевлення кредитних ставок», – каже член правління Ощадбанку Антон Тютюн.
Читайте: Повернення гривні
Воно може бути несуттєвим. «Зараз ставки перебувають на історично найнижчому рівні, тому можливе лише незначне зниження», – зазначив керівник з питань заощаджень та трансакційних послуг Райффайзен Банку Аваль Сергій Анніков.
Оскільки банківська система має надлишкову ліквідність, керівник дирекції роздрібного бізнесу ПриватБанку Дмитро Мусієнко не очікує суттєвих коливань ставок, які можуть змінюватися «плюс-мінус на 1 в.п. залежно від поточних потреб банків». Начальниця управління депозитних продуктів та валютообміну Альфа-Банку Ірина Стрепетова вважає, що в умовах високого попиту населення на депозити банки мають змогу не підвищувати ставки, які «цього року можуть зрости на 0,5–1 в.п.».
Ключову роль у цьому відіграє Нацбанк. «У 2021 році все залежатиме від політики НБУ, рівня облікової ставки, інфляції та політичної ситуації в Україні», – впевнений член правління з розвитку роздрібного бізнесу ОТП Банку Олег Клименко.
Через прискорення інфляції НБУ в березні почав повертатися до жорсткої монетарної політики: облікова ставка зросла до 6,5%, а в квітні – до 7,5%. «У разі підвищення облікової ставки більш ніж на 1 в.п. допускаю зростання дохідності роздрібних депозитів до кінця року на 1 в.п.», – каже директор департаменту з продуктів роздрібного бізнесу ПУМБ Дмитро Дудник.
Але банки часто реагують із запізненням на підвищення облікової ставки НБУ. «Маючи достатній запас ліквідності, вони не вдаватимуться до агресивної цінової конкуренції за депозити», – впевнений фінансовий аналітик групи ICU Михайло Демків.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини