Уряд звільнив фіскалів Нефьодова та Верланова

Уряд звільнив фіскалів Нефьодова та Верланова

Кабінет міністрів під час позачергового засідання в п'ятницю ввечері звільнив керівництво податкової та митної служб.

Про це повідомив народний депутат Олексій Гончаренко.

«Тільки що на позачерговому Кабміні звільнений Максим Нефьодов з посади голови Митниці. Також звільнені заступники - Роберт Зелді, Денис Шендрик та Сергій Петухов», - написав депутат в Telegram.

Звільнений і голова Державной податкової служби Сергій Верланов, а також його заступник Дмитро Венцковський.

Ексміністерка фінансів Оксана Маркарова повідомила про звільнення Ігоря Буграка, очільника Офісу фінансового контролю, створеного на базі Державної аудиторської служби.

Коментуючі ці рішення, прем'єр-міністр Денис Шмигаль відзначив, що уряд планує «найближчим часом призначити нових ефективних керівників у ці відомства».

Цікаво, що і пан Нефьодов, і пан Верланов очолили ДМС і ДПС за результатами відкритого конкурсу - в липні і травні 2019 року відповідно. Перед цим вони працювали на посадах заступників міністра економіки та міністра фінансів відповідно. А на державну службу ще раніше вони прийшли з приватного бізнесу - інвестиційного і юридичного відповідно.

Ст. 87.1 закону про державну службу дозволяє звільнення керівництва фіскальних органів, які підпорядковані Мінфіну, у випадку зміни міністра фінансів, який в Україні вже третій за два місяці.

Читайте: Максим Нефьодов: «Я дуже сподіваюся, що це не рабство»

Нове керівництво ДПС і ДМС уряд зможе призначити без конкурсу в ручному режимі. Ще 13 квітня в законі про бюджет записали норму, що «тимчасово, на період дії карантину, установленого Кабінетом Міністрів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та протягом 30 днів з дня відміни цього карантину, зупинити дію положень закону «Про державну службу» та закону «Про центральні органи виконавчої влади», в частині проведення конкурсів на посади державної служби та призначення на посади державної служби за результатами конкурсу».

Нефьодов тоді емоційно відреагував на цю новину.

nef

Сьогодні ж Верховна Рада на позачерговому засіданні схвалила створення тимчасової слідчої комісії для розслідування можливих зловживань посадовими особами митної, податкової та фіскальної служб.

Причиною створення комісії стала заява вже колишнього міністра фінансів Ігоря Уманського про значні втрати державного бюджету через оборудки з ПДВ, які позбавляють держбюджет 120 млрд грн на рік.

На посаді міністра фінансів Ігор Уманський ініціював відставку глав Державної податкової служби Сергія Верланова та Державної митної служби Максима Нефьодова.

За даними Уманського, держбюджет недоотримує в середньому 5 млрд грн на місяць через «скрутки» з ПДВ. Після цього парламент звільнив Ігоря Уманського з посади очільника Мінфіну.

Новий міністр фінансів Сергій Марченко не вважає, що лише звільнення керівників Держмитниці та ДПС вирішить назрілі проблеми, а потрібні системні зміни. Він також пропонує закінчити ліквідацію ДФС та створити Службу фінансових розслідувань.

Кабінет міністрів не хотів звільняти керівництво Державної митної служби до визначення причин невиконання держбюджету, обіцяв прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Нефьодов пояснив провал митних надходжень до бюджету.

Він також готував законопроєкт про криміналізацію контрабанди.

Оксана Маркарова подякувала звільненим за системну роботу.

Підписуйтесь на новини FinClub у TelegramViberTwitterFacebook.

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу